27.3 C
Tehran
جمعه, 29 شهریور , 1398

واکنش به رقص و آواز و شادی دانش‌آموزان: هیأت‌های مذهبی در مدارس تشکیل شود!

(+عکس، ویدئو) رئیس شورای هیأت‌های مذهبی کشور در واکنش به ویدئوی رقص دانش‌آموزان با موسیقی «غیرمجاز» خواستار استیضاح وزیر آموزش و پرورش و تشکیل هیأت‌های مذهبی در مدارس شد. ۵۱ دفتر بسیج دانشگاه‌ها در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش خواستار «برخورد» با مدیران این مدارس متخلف شدند.

واکنش‌ها به ویدئوهای رقص و شادی دانش‌آموزان مدارس در «روز معلم» با آهنگ «جنتلمن» از ساسی‌مانکن خواننده پاپ همچنان ادامه دارد. آنگونه که رسانه‌ها نوشته‌اند، پخش این آهنگ در مدارس کشور پیرو چالشی صورت گرفته که این خواننده پاپ ساکن آمریکا، برای طرفدارانش طراحی کرده بود!

انتقاد علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به شادی و رقص دانش‌آموزان و آنچه انتشار «کلیپ‌‌های رقاصی» خوانده، واکنش‌های گسترده‌ای در پی داشته و از او انتقاد شده که بجای رسیدگی به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، در پی پاسخگویی وزیر آموزش و پرورش در مورد رقص کودکان مدارس است!

ساسان حیدری معروف به ساسی مانکن در صفحه اینستاگرامش نسبت به اننقاد شدید نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به پخش ترانه‌اش در مدارس کشور، وی را دعوت به شرکت در چالش «جنتلمن» کرده!

این خواننده پاپ که در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ با مهدی کروبی دیدار کرد، حالا ظاهرا به یک عامل بحران‌ در فرهنگی تبدیل شده که نظام ۴۰ سال است با امکانات گسترده و صرف هزینه‌های میلیاردی آن را در همه جا و از مهد کودک تا دانشگاه تبلیغ می‌کند!

ساسی‌مانکن در این زمینه نوشته: «آقای مطهری، من شما رو به چالش دعوت میکنم. آهنگ جنتلمن رو گوش بدید با صدای بلند، اگه خودتون نرقصیدید، بُردید. اونموقع هست که خودتون به من دایرکت میدید که (ساسی پاشو همرو برقصون دادا). جدی جدی، دلار، گوشت، گرونی، و و و رو ول کردی، امروز در مورد «جنتلمن» تصمیم گرفتی؟»

همچنین موضوع پیگرد قانونی پخش‌کنندگان این ویدئو از سوی دادستانی کشور و پلیس فتا پیگیری می‌شود و قرار است سه نفر «کارشناس» از سوی وزارت آموزش و پرورش مسئله را پیگیری کنند!

نوشاد نوشادی رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور حتا خواستار استیضاح وزیر آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی شده است.

از سوی دیگر، ۵۱ دفتر بسیج دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور با ارسال نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش خواستار برخورد با مدیران مدارس شده‌اند.

این بسیجیان خطاب به وزیر نوشته‌اند «سریعاً نسبت به شناسایی و برخورد با مدیران متخلف این مدارس اقدام کرده و سیاست‌های وزارتخانه را در جهت اصلاح موارد بیان‌شده قرار دهید.»

نوشادی رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور، هر گونه تخطی از قوانین در حوزه‌های مختلف تربیتی، فرهنگی، علمی و آموزش در مدارس را «مستلزم برخوردهای قانونی» دانست.

وی اظهار داشت که «نباید این نوع شادی را با نهادینه کردن آهنگ‌های مبتذل در مدارس ایجاد کرد» و «شایسته نیست که این مراکز به محلی برای ورود دی‌جی‌های زیرزمینی و رقص و آواز تبدیل شود.»

وی با اعلام اینکه دسیسه‌هایی در حال اجرایی کردن بندهایی از سند ۲۰۳۰ یونسکو در کشور است، گفت: «از نمایندگان مردم در مجلس اسلامی انتظار داریم که استیضاح وزیر آموزش و پرورش را در دستور کار قرار دهند تا شاهد نظام‌مند شدن این نوع حرکت‌ها در مدارس نباشیم.»

نوشادی با تأکید بر ترویج آموزه‌های دینی در مدارس، پیشنهاد کرد که «هیأت‌های مذهبی در مدارس شکل گیرد تا زمینه‌ساز ترویج الگوهای دینی در مدارس شود.» این پیشنهاد در حالیست که جمهوری اسلامی ۴۰سال است با امکانات گسترده درباره «الگوهای دینی» تبلیغ می‌کند و از درون آن ساسی‌مانکن بیرون آمده است!

نوشادی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش درباره این رخداد نامیمون فرهنگی در برخی از مدارس کشور واکنش مؤثری نشان نداده، یادآور شد: «مردم حق دارند بدانند که دلیل عادی شدن رقص و اجرای سرودهای نامتعارف و ضد ارزشی در مدارس چیست و چرا با وجود توصیه‌های مقام معظم رهبری مبنی بر عدم اجرای سند ۲۰۳۰، در عمل این سند در مدارس اجرایی و عملیاتی شده است.»

رئیس شورای هیأت‌های مذهبی کشور خواستار «برخورد با مسببین ترویج آهنگ‌های مبتذل در مدارس کشور» شده و مانند رهبر جمهوری اسلامی و دیگر مقامات کشور تکرار کرده «که جریان خزنده فرهنگی در راستای هنجارشکنی و مقابله با فضای ایمان و معنویت و تغییر هویت اسلامی ایرانی دانش آموزان در حال اجراست که باید جلوی آن گرفته شود.»


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

تهدید ترامپ به "نابودی ایران" در واکنش به انفجار در بغداد

cafeliberal

زندگی برای فوتبال

cafeliberal

محمد بابایی | نفرت‌پراکنی مذهبی، فراتر از یک نزاع فرقه‌ای

cafeliberal

ایالات متحده تایید می کند که ناو هواپیمابر لینکلن هنوز دستور نگرفته است وارد آب های خلیج فارس شود؛ رژیم ایران جشن گرفته است

cafeliberal

اعتراض گروهی از ایرانیان علیه «کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر» در لاهه

cafeliberal

چرخه‌ی معیوب کودکان فقیر در آلمان

cafeliberal