واکنش وزارت اطلاعات به پخش فیلم قلاده‌های طلا؛ از همکار سابق انتظار نمی‌رفت

وزارت اطلاعات نسبت به پخش فیلم قلاده‌های طلا به کارگردانی ابوالقاسم طالبی واکنش نشان داد.

«یک مقام آگاه» در وزارت اطلاعات به خبرگزاری ایسنا گفت: «متأسفانه امسال هم رسانه ملی علی‌رغم تذکراتی که در سال‌های قبل داده شده بود، این فیلم را پخش کرد.»

این مقام وزارت اطلاعات گفت با اینکه ابوالقاسم طالبی کارگردان این فیلم پیشتر از پرنسل وزارت اطلاعات بوده، در فیلم خود دروغ‌های زیادی به این وزارتخانه نسبت داده است.

این مقام وزارت اطلاعات گفت: «پرداختن هنری به ماجرای فتنه سال ۸۸ اقدام ارزشمندی است اما متاسفانه بخش‌هایی از فیلم که مرتبط با وزارت اطلاعات است، سراسر دروغ‌پردازی و مشحون از تهمت‌های ناروا به مجموعه سربازان گمنام امام زمان می‌باشد.»

وی تصریح کرد: «البته از کارگردان فیلم که جز پرسنل وزارت اطلاعات بوده و به هر دلیل از این وزارتخانه منفصل شده است، انتظار چنین تهمت‌پراکنی‌هایی نمی‌رفت.»

فیلم «قلاده‌های طلا» در سال ۹۰ و با حمایت جواد شمقدری، رئیس وقت سازمان سینمایی، ساخته شد. این فیلم به کارگردانی ابوالقاسم طالبی و با موضوع اعتراضات به انتخابات سال ۸۸ جلوی دوربین رفت.

محور اصلی قصه فیلم «قلاده‌های طلا»، نفوذ سرویس‌های اطلاعاتی خارجی به میان ماموران وزارت اطلاعات ایران در جریان اعتراض‌های سال ۸۸ بود.

این فیلم چه در زمان ساخته شدنش و چه در زمان اکران، با حاشیه‌های فراوانی همراه بود و واکنش‌های مختلفی را در میان مخاطبان و حتی سینماگران برانگیخت.

امین حیایی، محمدرضا شریفی‌نیا، حمیدرضا پگاه و علیرام نورایی بازیگران اصلی «قلاده‌های طلا» بودند که البته بعدها امین حیایی به‌خاطر بازی در این فیلم از مردم عذرخواهی کرد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

پیام کانون صنفی معلمان ایران به مناسبت سال تحصیلی جدید

cafeliberal

ماموریت رئیس بسیج جدید چیست؟ چه چیز نظام را «نیش» می‎زند؟

cafeliberal

رسول خادم: براى سیاست‌بازان فرقى نمى‌کند خادم‌ها قربانى شوند یا علیرضا دبیر!

cafeliberal

«راز هستی» در لندن

cafeliberal

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز از انتشار یک کاریکاتور یهود ستیزانه در چاپ بین المللی آن روزنامه پوزش خواست و بلافاصله آن کاریکاتور را حذف کرد

cafeliberal

پارلمان آلمان در برابر اقدامات یهودستیزانه ای که زیرپوشش مبارزه با اسرائیل صورت می گیرد، موضعگیری می کند

cafeliberal