واکنش وزارت اطلاعات به پخش فیلم قلاده‌های طلا؛ از همکار سابق انتظار نمی‌رفت

وزارت اطلاعات نسبت به پخش فیلم قلاده‌های طلا به کارگردانی ابوالقاسم طالبی واکنش نشان داد.

«یک مقام آگاه» در وزارت اطلاعات به خبرگزاری ایسنا گفت: «متأسفانه امسال هم رسانه ملی علی‌رغم تذکراتی که در سال‌های قبل داده شده بود، این فیلم را پخش کرد.»

این مقام وزارت اطلاعات گفت با اینکه ابوالقاسم طالبی کارگردان این فیلم پیشتر از پرنسل وزارت اطلاعات بوده، در فیلم خود دروغ‌های زیادی به این وزارتخانه نسبت داده است.

این مقام وزارت اطلاعات گفت: «پرداختن هنری به ماجرای فتنه سال ۸۸ اقدام ارزشمندی است اما متاسفانه بخش‌هایی از فیلم که مرتبط با وزارت اطلاعات است، سراسر دروغ‌پردازی و مشحون از تهمت‌های ناروا به مجموعه سربازان گمنام امام زمان می‌باشد.»

وی تصریح کرد: «البته از کارگردان فیلم که جز پرسنل وزارت اطلاعات بوده و به هر دلیل از این وزارتخانه منفصل شده است، انتظار چنین تهمت‌پراکنی‌هایی نمی‌رفت.»

فیلم «قلاده‌های طلا» در سال ۹۰ و با حمایت جواد شمقدری، رئیس وقت سازمان سینمایی، ساخته شد. این فیلم به کارگردانی ابوالقاسم طالبی و با موضوع اعتراضات به انتخابات سال ۸۸ جلوی دوربین رفت.

محور اصلی قصه فیلم «قلاده‌های طلا»، نفوذ سرویس‌های اطلاعاتی خارجی به میان ماموران وزارت اطلاعات ایران در جریان اعتراض‌های سال ۸۸ بود.

این فیلم چه در زمان ساخته شدنش و چه در زمان اکران، با حاشیه‌های فراوانی همراه بود و واکنش‌های مختلفی را در میان مخاطبان و حتی سینماگران برانگیخت.

امین حیایی، محمدرضا شریفی‌نیا، حمیدرضا پگاه و علیرام نورایی بازیگران اصلی «قلاده‌های طلا» بودند که البته بعدها امین حیایی به‌خاطر بازی در این فیلم از مردم عذرخواهی کرد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

روحانی: مذاکره در شرایط فعلی را قبول ندارم

cafeliberal

هشدار سازمان ملل در مورد بازگرداندن افغان‌ها به افغانستان

cafeliberal

مجتبی واحدی |  نشانه‌های زوال عقل رهبر

cafeliberal

دکتر جواد طباطبایی: خطر رخنه‌ اساسی در ارکان وحدت ملّی تاریخی

Jahan

آیت‌الله مکارم شیرازی «برنده باش» در صدا و سیمای جمهوری اسلامی «قمار» است!

cafeliberal

بازداشت مربی یوگا و سی تن از شاگردانش حین تمرین!

cafeliberal