14.4 C
تهران
یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹

وزیر خارجه اتریش در سفر به تهران حامل «پیام اروپا» به مقام‌های ایران خواهد بود

در میانه تلاش کشورهای اروپایی برای حفظ توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ قدرت‌های جهانی با ایران، وزیر امور خارجه اتریش روز چهارشنبه ۳۰ بهمن گفت هفته آینده به تهران سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آلکساندر شالنبرگ پس از دیدار با همتای آلمانی خود در برلین گفت در جریان سفر خود در روزهای شنبه و یکشنبه، «پیام اروپا» را به ایران ابلاغ می‌کند.

وی همچنین گفت که پیش از سفر به تهران و دیدار با مقام‌های جمهوری اسلامی، قرار است با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و با او در همین زمینه گفت‌وگو کند.

فشار حداکثری دولت ترامپ بر جمهوری اسلامی

از یکسال پیش دولت پرزیدنت ترامپ فشار حداکثری بر ایران را آغاز کرد. رئیس جمهوری آمریکا هفته پیش نیز در بخشی از گزارش سالانه به کنگره آمریکا به فشار بر جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفته بود به خاطر تحریم‌های قدرتمند ما، اقتصاد ایران در وضعیت خیلی بدی است. ما می‌توانیم کمک کنیم تا در زمانی خیلی کوتاه این وضعیت بهتر شود. آن‌ها شاید یا غرور بیش از حد دارند یا مرتکب حماقت می‌شوند ولی تصمیم با آن‌ها است و ما حاضر به کمک هستیم. ما این جا هستیم. بگذارید ببینیم چه راهی اختیار می‌کنند. این کاملا در اختیار آن‌ها است.

دولت پرزیدنت ترامپ با برشمردن ایرادات برجام، از توافق هسته ای خارج شد و تحریم ها علیه جمهوری اسلامی را بازگرداند. مقامات دولت آمریکا همچنین با اشاره به اقدامات مخرب جمهوری اسلامی در منطقه و حمایت از گروه‌های تروریستی، اعلام کردند فشار حداکثری بر رژیم جمهوری اسلامی تا هنگامی که مانند یک کشور عادی در منطقه رفتار نکند، ادامه خواهد یافت.

مقام های وزارت خارجه و وزارت خزانه داری آمریکا در آخرین اظهارنظرهای خود درباره تحریم های جمهوری اسلامی، آن را راهی برای پرهیز از جنگ با این رژیم در اوج تنش دو کشور دانستند.

همچنین برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، نیز در حاشیه نشست دو روزه دوحه قطر، در مصاحبه با شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا، گفت که تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، رژیم جمهوری اسلامی را در بر سر یک دو راهی قرار داده است.

دولت آمریکا بارها اعلام کرده است که جمهوری اسلامی درآمد خود را به جای اینکه برای بهبود معیشت مردم ایران صرف کند، در راه حمایت از گروههای تروریستی منطقه و اقدامات مخرب در دیگر کشورها صرف می‌کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

سفر ترامپ به بریتانیا و حمله‌های توئیتری به شهردار لندن

cafeliberal

توقف سوخت‎رسانی به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه‎های بین‎المللی

cafeliberal

قاتلان خداپرست در مشهد؛ سعید حنایی نمرده است

cafeliberal

مونا محمودنژاد؛ معلم ۱۷‌‌ساله بهائی

cafeliberal

فارین پالیسی: سیاست خارجی آمریکا در صورت پیروزی سوسیالیست دموکرات ها بر ترامپ – Gooya News

cafeliberal

آمریکا سازمان انرژی اتمی ایران و رئیس آن صالحی را تحریم کرد

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader