10.7 C
Tehran
پنج شنبه, 14 آذر , 1398

وزیر خارجه بریتانیا: ایران با ساخت سلاح اتمی یک سال فاصله دارد

روز دوشنبه ۱۵ ژوئیه (۲۴ تیرماه)، وزرای خارجه کشورهای اروپایی در بروکسل تشکیل جلسه دادند تا در مورد آخرین وضعیت توافق اتمی و نقض برجام توسط جمهوری اسلامی ایران بحث و گفتگو کنند.

به گزارش رویترز وزیر خارجه بریتانیا در این نشست تاکید کرده، «ایران یک سال با ساخت بمب اتمی فاصله دارد و راه برای حفظ توافق اتمی در حال بسته شدن است و پنجره‎ای کوچک برای نجات توافق اتمی باز مانده است.»

جرمی هانت همچنین تاکید کرد «با وجود اینکه آمریکا نزدیک‌ترین هم‌پیمان انگلیس است اما لندن با واشنگتن در مورد شیوه برخورد با بحران ایران اختلاف نظر دارد.»

جرمی هانت در نشست بروکسل، ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۹

شماری از تحلیلگران و ناظران سیاسی معتقدند کاهش تعهدات ایران در برجام و افزایش غنی‎سازی اورانیوم، برجام را در آستانه لغو کامل قرار می‌دهد.

آنچه هانت در مورد فاصله ایران تا دستیابی به سلاح اتمی گفته است می‎تواند پیام آشکاری برای تهران باشد که صبر اروپایی‎ها در مماشات با حکومت ایران رو به پایان است.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، که به زودی دوران مسئولیت وی در این مقام بسر می‌‌رسد، می‎گوید تمرکز اروپا بر کاهش تنش‎های نظامی در خلیج فارس است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، ۲۳ تیرماه، در سخنانی گفت در زمان انجام مذاکرات اتمی در دوره ریاست‌جمهوری باراک اوباما، خودش تنها سیاستمداری بود که با توافق مخالفت می‌کرده است.

همزمان روزنامه اورشلیم پست خبر داد، دو فروند دیگر از ۵۰ فروند F35 سفارسی اسرائیل به ارتش این کشور تحویل داده شده. نتانیاهو می‎گوید ارتش اسرائیل تنها نیروی رزمی آماده برای مقابله با ماجراجویی‎های رژیم ایران را دارد.

در مقابل، محمدجعفر اسدی از فرماندهان سپاه قدس در سوریه در مصاحبه با تسنیم تهدید کرده نبرد آزادسازی جولان قطعی است! او تهدید کرده نیروهای حزب‎الله آماده‌اند و آموزش جنگی شهری دیده‌اند.

عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی نیز در سخنانی گفته «در زمان شروع حمله دشمن دفاع خواهیم کرد، اما قدرت هجومی و توان ضربه زدن ما بعد از شروع حمله متجاوزان ویران کننده و پشیمان کننده خواهد بود!»


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ما زندانی سیاسی نداریم!

cafeliberal

یک زندانی امنیتی در خانه‌های امن سپاه پاسداران اعدام شده است

cafeliberal

با ارجاع پرونده هسته‌ای به شورای امنیت "کار برجام تمام است"

cafeliberal

ادامه اعتصاب غذای ابراهیم خلیل صدیقی همدانی و پسرش به‌رغم فشارهای قاضی ناظر زندان

cafeliberal

قالیباف ۵۴ هزار میلیارد به شهرداری تهران بدهکار است

cafeliberal

پاساژ علاءالدین تهران در محاصره نیروهای پلیس و یگان ضربت آگاهی و اعتراض بازاریان + فیلم

cafeliberal