16.1 C
تهران
سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹

وزیر خارجه سلطان نشین عمان در سفری غیر منتظره وارد تهران شد

از محتوای دیدار ظریف و بن‌ علوی هنوز اطلاعات بیشتری منتشر نشده است، اما سفر وزیر خارجه عمان، کشوری که  پیش از این هم در اختلافات بین ایران و آمریکا نقش میانجی را ایفا کرده است، نمی‌تواند به اوضاع کنونی بی‌ ارتباط  باشد

یوسف بن علوی، وزیر خارجه سلطان نشین عمان امروز در تهران به گفت و گو با مقامات حکومت ایران ادامه داد. ارزیابی می شود که هدف از این گفتگوها، تلاش برای کاستن از بحران جنگی بین رژیم ایران و ایالات متحده می باشد.

آگاهان سیاسی در تهران درباره هدف این دیدارها گفتند: بدنبال  شدت گرفتن تنش‌ها بین ایران و آمریکا و ابراز نگرانی ها در منطقه، یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان، که دیروز (دوشنبه ) به طور غیر منتظره ، وارد تهران شد، می کوشد که از شدت بحران بین ایران و ایالات متحده بکاهد و ازبروز جنگ جلوگیری کند .

درباره علت این سفر توضیح رسمی داده نشده است.

سلطان نشین عمان بارها  محل دیدار بین ایران و آمریکا بوده و عمان که در قسمت جنوبی تنگه هرمز قرار دارد همسایه  ایران است و همیشه یک موضع بی طرفانه با ایران و همه ی کشورها ی دنیا داشته است .

سلطان عمان پیشتر، پذیرای کشور اسرائیل بود و در این دیدار در باره امور منطقه ای با نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو گفت و گوهای مهمی به عمل آورد .

از محتوای دیدار ظریف و بن‌ علوی هنوز اطلاعات بیشتری منتشر نشده است، اما سفر وزیر خارجه عمان، کشوری که  پیش از این هم در اختلافات بین ایران و آمریکا نقش میانجی را ایفا کرده است، نمی‌تواند به اوضاع کنونی بی‌ربط  باشد.

عمان پیشتر در جریان مبادله زندانیان میان ایران و آمریکا نقش میانجی داشته است .

با بالا گرفتن تنش بین ایران و آمریکا، در روزهای گذشته، کشورهای عراق ،کویت و سوئیس  تلاش بر کاهش این تنش ها داشته و میانجیگر بین ایران و آمریکا هستند .

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز،خواستار مذاکره و  پرهیز از رویارویی نظامی بین دو کشور ایران با آمریکا شد .

نوشته وزیر خارجه سلطان نشین عمان در سفری غیر منتظره وارد تهران شد اولین بار در رادیو پیام اسرائیل. پدیدار شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

راهکار جمهوری اسلامی برای خروج از بحران: «توسعه همگرایی در سیاست خارجی» و «غنی‌سازی اورانیوم» با کره‎شمالی!

cafeliberal

۲۵۰هزار زن خدمتکار خارجی در لبنان به بردگی کشیده شده‌اند

cafeliberal

ماکرون: «کفرگوئی» و «انتقاد از مذاهب» حق شهروندان است

cafeliberal

وزیر بهداشت حکومت اسلامی ادعا می کند که سازمان جهانی بهداشت، اقدامات دولت در مبارزه با کورونا را تحسین کرده است

cafeliberal

کاهش حضور نظامی ناتو در افغانستان در پی توافق با طالبان

cafeliberal

تاریخ حقوق ایران/رضا اغنمی – نگاه نو

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader