وضعیت قرمز در ۲۵ استان کشور: ۱۱ کشته و ۴۵ زخمی در سیل شیراز

[این گزارش با خبرهای تازه تکمیل می‌شود] سیل ویرانگر در شیراز تا کنون ۱۱ کشته و ۴۵ زخمی بر جای گذاشته است. ویدئوهای منتشر شده از سیل این منطقه، انبوهی از اتومبیل‌های و وسایل نقلیه واژگون شده را نشان می‌دهند.

پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اوژانس می‌گوید در پی وقوع سیل در شیراز ۱۱ کشته و ۳۵ زخمی برجای مانده است. در اثر سیل در شیراز همچنین ۲۰ نفر بستری شدند و ۱۵ نفر هم سرپایی درمان شده‌اند. این در حالیست که طبق خبرهای تازه، شمار زخمی‌ها به ۴۵ نفر رسیده است.

طبق اعلام این مقام سازمان اورژانس، پیکر کشته‌شدگان به پزشکی قانونی منتقل شده است.

تصاویر هولناکی از وقوع سیل مهیب در شیراز در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده که اتومبیل‌های سنگین و وسایل نقلیه حاشیه خیابان‌های این شهر را چون پر کاه با خود از زمین می‌کند و می‌برد و تلی از اتومبیل‌ها را روی هم انباشته کرده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران: ۲۵ استان گرفتار سیلاب؛ لغو تمام مرخصی‌ها و اعلام آماده‌باش

رئیس سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه ۲۵ استان از شب گذشته گرفتار بارندگی شدید و سیلاب شده‌اند، گفت: تمام ماموریت‌ها و مرخصی‌های مسئولان لغو و به این ۲۵ استان آماده‌باش داده شده است.‌
در این میان استاندار فارس اعلام کرده است که اوضاع تحت‌ کنترل است!  عنایت‌الله رحیمی استاندا‌ر فارس در یک گفتگوی تلفنی وضعیت شیراز را تحت کنترل اعلام کرده و گفته که به منزل‌ها و اتومبیل‌هایی که دچار سیل شده‌اند توسط نیروهای شهرداری و آتش نشانی امدادرسانی می‌شود.

به گفته وی، «سیل در کمتر از ۱۰ دقیقه از ارتفاعات تنگ الله‌اکبر شروع و در ورودی شهر شیراز و در د‌روازه قرآن خودروهای در حال حرکت را با خود برد.»

او گفته که اتومبیل‌هایی که از شیراز به سمت اصفهان در حرکت بودند، با سیل مواجه شده‌اند.

۲۵ استان گرفتار سیل شده‌اند

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران به تسنیم گفته که از شب‌گذشته تا کنون ۲۵ استان در ایران با سیل مواجه شده‌اند.

او ماموریت و مرخصی همه استانداران و مدیران ارشد استانی را همزمان با افزایش میزان بارندگی‌ها لغوشده اعلام کرد و گفت که همه ۲۵ استان در حالت آماده‌باش هستند.

نجار از مسافران نوروزی خواسته تا در دو روز آینده از هرگونه رفت و آمد و مسافرت خودداری کنند.

خوزستان: سیل‌زدگی ۱۸۰ خانوار در کمتر از ۲۴ ساعت!

استان خوزستان نیز با بارندگی شدید و بارش برف و سرازیر شدن سیل روبرو شده و با شکسته شدن سیل‌بندهای روستاهای دهستان اروند‌کنار، روستاها را آب فرا گرفته است.

فرمانداری آبادان اعلام کرده که مدّ دریا موجب طغیان رودخانه‌ها در این استان شده است!

طبق گزارش فرمانداری آبادان، طغیان نهرقصر در شامگاه دیروز جان دو کودک را گرفته و ۱۸۰ خانوار را در مسیر رودخانه‌ها گرفتار سیلاب کرده است.

بر مبنای این گزارش، سیل وارد خانه‌های مردم روستاهای نهرقصر (۴۰ خانوار)، نهر دایر (۶۰ خانوار)، ابوچنبه (۵۰ خانوار)، ابودگل (۲۰ خانوار) و عریض (۱۰ خانوار) شده است.

یک کشته در لرستان

وقوع سیل و بارش‌های شدید در استان لرستان نیز یک کشته بر جای گذاشته است. محور پلدختر- خرم‌آباد در مسیر افرینه به زیر آب رفته و جاده ترانزیت پلدختر- خرم‌آباد مسدود شده است. به دلیل بارندگی‌های شدید جاده‌های ارتباطی لرستان در وضعیت بحرانی قرار دارند.

هشدار نسبت به سیل در تهران و کرج

شرکت آب منطقه‌ای البرز و تهران نسبت به وقوع سیل و طغیان رودخانه‌ها بخصوص در کرج هشدار داده‌ است.  معاون عمرانی استانداری البرز می‌گوید احتمال طغیان رودخانه کرج زیاد است و مردم به حوالی و حاشیه رودخانه نروند.

پروازهای فرودگاه مهرآباد به دلیل تغییرات جوّی و وقوع سیل در مناطق مختلف کشور تا اطلاع بعدی لغو شده است.

۵۸ روستای استان قزوین در معرض سیل قرار دارند

همچنین مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین اعلام کرد که با توجه با تغییرات آب و هوایی و باران‌های شدید بهاری ۵۸ روستای استان قزوین در معرض سیل قرار دارند.

فرماندار اندیمشک نیز نسبت به وقوع سیل در این منطقه هشدار داده و اعلام کرده که ساکنان مناطق پاپی‌آباد، شهرک دوبندار و علی‌آباد از توابع بخش مرکزی این شهرستان که در مسیر رودخانه قرار دارند باید هر چه سریعتر منازل خود را تخلیه کنند.

مناطق‌ زلزله‌زده گرفتار سیل!

بارش شدید باران از شب گذشته در مناطق زلزله‌زده‌ی سرپل‌ذهاب موجب آبگرفتگی‌ چادرها و کانکس‌های زلزله‌زدگان شده است. برخی تصاویر از کشته‌شدن دام‌ها و طیور مردم این ناحیه در فضای مجازی منتشر شده است.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

سخن کوتاه

cafeliberal

بیانیه دولت ونزوئلا علیه گوایدو: "این گروه کوچک را خنثی می‌کنیم"

cafeliberal

اطلاعاتی درخصوص گلوبال‌هاوک که توسط سپاه منهدم شد

cafeliberal

وزیر کشور آلمان بازگرداندن دسته‌جمعی اعضای پیشین داعش به آلمان را رد می‌کند

cafeliberal

پوتین: حمله احتمالی آمریکا به ایران فاجعه‌بار خواهد بود

cafeliberal

ترامپ و مکرون با وجود اختلاف نظرها در برابر ایران متحدند

cafeliberal