27.3 C
Tehran
جمعه, 29 شهریور , 1398

وکیل محمدعلی نجفی: اقدامی در خصوص دلجویی از خانواده میترا استاد صورت نگرفته است

یکی از وکلای مدافع محمدعلی نجفی متهم به قتل میترا استاد همسر دومش می‌گوید: «وقوع این اتفاق بسیار تلخ است و برای خانواده [میترا] استاد به حتم از دست دادن عزیزشان دردناک و غم‌انگیز است. لذا هنوز اقدامی در خصوص دلجویی از خانواده میترا استاد صورت نگرفته است ولی قطعاً تلاش برای دریافت بخشش و گذشت صورت خواهد گرفت.»

شهردار اسبق تهران و میترا استاد

طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده از منابع خبری داخلی امروز جمعه ۱۰ خردادماه محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران و قاتل میترا استاد به محل زندگی مقتول در برج دوبرال (آرمیتا) منطقه سعادت‌آباد تهران برده شد تا جزئیات انجام قتل را شرح دهد و صحنه جرم را بازسازی کند.

آنگونه که لاله عقبایی یکی از وکلای نجفی اعلام کرده، هنوز ملاقاتی برای دریافت «بخشش و گذشت» با خانواده مقتول انجام نشده است. او در این باره گفته است: «وقوع این اتفاق بسیار تلخ است و برای خانواده استاد به حتم از دست دادن عزیزشان دردناک و غم‌انگیز است. لذا هنوز اقدامی در خصوص دلجویی از خانواده میترا استاد صورت نگرفته است ولی قطعاً تلاش برای دریافت بخشش و گذشت صورت خواهد گرفت.»

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه درباره روند رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی به رسانه گفته است: «چیزی که الان رسیدگی می‌کنیم پرونده قتل است و فعلا مسئولیت‌مان این است که تکلیف پرونده قتل را روشن کنیم و به سایر زوایای پرونده در فرصت بعدی رسیدگی خواهد شد.»

محل زندگی میترا استاد مقتول

وی همچنین ارتباط میترا استاد مقتول را با نهادهای امنیتی تکذیب کرده و گفته است: «اولاً در این ارتباط قرائنی وجود ندارد؛ ضمن اینکه چیزی که الان رسیدگی می‌کنیم پرونده قتل است.»

اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرده است: «فعلاً مسئولیت‌مان این است که تکلیف پرونده قتل را روشن کنیم و به سایر زوایای پرونده در فرصت بعدی رسیدگی خواهد شد.»

وی بر «دقت» در رسیدگی در این پرونده تأکید کرده و گفته است: «ما بنای این را نداریم که دقت را فدای سرعت یا سرعت را فدای دقت کنیم. بایستی تمام ابعاد این پرونده دقیقا روشن شود و با روشن شدن پرونده قاضی پرونده اظهارنظر قضایی خود را انجام خواهد داد.»

همزمان، خبرنگاری با نام بهروز شجاعی تصویری از یک پیام نوشتاری با محمدعلی نجفی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد فردی با نام شهردار اسبق تهران ادعای اجرای نقشه‌ای برای مسموم کردنش را طرح کرده است.

شجاعی نوشت: «این اسکرین شات چتی است که روز انتشار خبر خودکشی دکتر نجفی با ایشان انجام دادم، از بازپرس محترم پرونده، وکیل آقای نجفی ، خبرنگاران و حتی دستگاه امنیتی می‌خواهم ماجرای مسمومیت نجفی را واکاوی کنند، کلید ماجرا شاید آنجاست!»

در همین حال محمدرضا عارف نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی از نحوه پوشش خبری صدا و سیمای حکومت از قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی انتقاد کرده است. او گفته است: «این پرونده یک پرونده شخصی است و باید صدا و سیما اجازه می‌داد مانند سایر پروندهای شخصی روند طبیعی خود را طی و بعد اطلاع‌رسانی کند.»

همچنین حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران ادعای وجود شاهد جدید در پرونده قتل میترا استاد را که توسط خبرگزاری برنا منتشر شده بود تکذیب کرد. وی به تسنیم گفته که چنین موضوعی صحت ندارد.

در همین حال رئیس پلیس تهران بزرگ علیرضا لطفی در مورد ادعای مطرح شده از سوی خبرنگار یکی از سایت‌های خبری در مورد قرار مصاحبه با میترا استاد در روز قتلش و ارتباط آن با جنایت رخ داده گفت: «صد در صد پلیس به این موضوع وارد خواهد شد و ما حتماً با هماهنگی مقام قضائی از آن سایت خبری بابت ادعایی که مطرح کرده است، سوال می‌پرسیم و این مساله را بررسی خواهیم کرد.»

محمدعلی نجفی چهره اصلاح‌طلب و شهردار سابق تهران روزسه‌شنبه ۷ خردادماه، میترا استاد همسر دومش را با شلیک دو گلوله به قتل رساند. مقامات قضایی می‌گویند وی به قتل «عمد» و «حمل غیرمجاز اسلحه» متهم است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

لغت‌نامه کدخدا، ۷۳: فین و شجاعت و بسیجی دهن‌گشاد و فیدل کاسترو

cafeliberal

بابک داد؛ گاندو «ناخواسته» اطلاعات سپاه را رسوا کرد!

cafeliberal

پیشنهاد خریداری اسناد قدیمی مردم با وجود فقدان استانداردهای نگهداری

cafeliberal

دگرباشی جنسی و جلوه‌های گوناگون آن در ادبیات  

cafeliberal

این همه‌پرسی از آن همه‌پرسی‌ها نیست!

cafeliberal

روحانی: نگذاشتیم دنیا ما را محکوم کند

cafeliberal