٣٠٠ مقام جمهورى اسلامى به دنبال آزادى یک قاچاقچى سرشناس

در روزهاى اخیر دو تن از مقامات و مسئولان کنونى و پیشین رژیم به مواردى از فساد ادارى و مالى جمهورى اسلامى اشاره کرده‌اند.

حسن نوروزى نماینده مجلس شوراى اسلامى و عضو کمیسیون قضایى مجلس گفته است: در این کمیسیون اقدامات مهمى انجام داده‌ایم. از آن جمله پیشنهاد حذف مجازات اعدام از قانون قاچاق مواد مخدر را می‌توان نام برد.

او افزود: چندى قبل یکى از قاچاقچیان سرشناس ایران با بیش از ٢٠ کیلو تریاک دستگیر شد و در مدت کوتاهى نزدیک به ٣٠٠ نفر از مقامات کشور براى آزادى این شخص تماس گرفتند و این در حالى است که برخى مواقع جوان‌ها را به خاطر همراه داشتن چند گرم مواد مخدر اعدام مى‌کنیم!

به گفته تابناک، نوروزى اضافه کرد: موضوع حذف اعدام را که در این قانون آمده در زمان رئیس پیشین قوه قضائیه اعلام کردیم اما آن را اجرا نکردند.

در همین حال محمد غرضى نامزد انتحابات ریاست جمهورى و وزیر اسبق نفت، ضمن انتقاد شدید از حسن روحانى رئیس جمهورى اسلامى گفته: با توجه به انتشار خبر اختلاس‌هاى بزرگى که این روزها اتفاق مى‌افتد، مردم به خاطر بى‌اعتمادى به سیستم ادارى، قانونگذارى و مدیریت کشور، گروه‌ها و احزاب سیاسى را رها کرده‌اند و درواقع گرفتارى اصلى آقاى روحانى این است که آمده سمتى را گرفته و براى مملکت و ریاست دولت گرفتارى به وجود آورده است. در حالی که در دهه شصت حتى پاى یک تن از اعضاى وزارتخانه‌هاى نفت، مخابرات و نیرو به دادگاه کشیده نشد و حتى یک حکم قضایى علیه مدیران آن زمان صادر نگردید.

به نوشته اعتماد آنلاین؛ او افزود: در یکى از دادگاه‌ها که خبر آن از تلویزیون پخش مى‌شد، یک جوان ٢٧ ساله ١۵ حکم مدیرعاملى و عضویت در هیأت مدیره داشت که نشان از گسترش فساد در ایران دارد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

فرمانده نیروی هوایی اسرائیل: «خطر موشک های کروز ایران و پهپادهای جنگی، بر تهدید موشکی افزوده شده است»

cafeliberal

سفر دستیار ماکرون به تهران؛ واپسین تلاش‌های اروپا برای متوقف کردن ماجراجویی‎های اتمی و موشکی جمهوری اسلامی

cafeliberal

مقام آلمانی: سیاست ترامپ جو بدی علیه یهودیان ایجاد کرده است

cafeliberal

صدا: گفتگو با پدر «سپیده قلیان»

Jahan

مسابقه تسلیحاتی در جنگ یمن

cafeliberal

بازداشت شماری از اهالی روستای کوشک بیدک شیراز به دلیل اعتراض به حفر چاه

cafeliberal
ajax-loader