«پشت‌بام فروشی» پدیده جدید بازار خراب مسکن در تهران! (+عکس، ویدئو)

شهردار تهران می‌گوید با پدیده جدید «پشت‌بام فروشی» در تهران در فضای مجازی آشنا شده و با آن مقابله خواهد شد. با توجه به گران شدن اجاره بهای خانه در تهران، صاحبان املاک، با نصب کانکس در پشت‌بام‌، آن را اجاره می‌دهند یا می‌فروشند!


با افزایش بی‌مهابای قیمت مسکن و کمبود خانه‌ی اجاره‌ای ارزان قیمت، پدیده تازه‌ای در تهران موسوم به «پشت‌بام فروشی» ظهور کرده است. در این پدیده، صاحبان خانه‌ها، در پشت‌بام منزل خود کانکس قرار می‌دهند و آن را به متقاضیان اجاره می‌دهند یا می‌فروشند!

این پدیده عمدتاً در بافت فرسوده تهران و در مناطق جنوب و شرق پایتخت صورت می‌گیرد و فاقد هرگونه استاندارد و ایمنی است. قیمت مسکن در نقاط مختلف تهران ارقام متفاوت و نامتناسبی دارد. به طور مثال قیمت رهن آپارتمان ١٠٠ تا ١۵٠ مترى در محله‌های نقاط شمال و شمال شرق تهران چون پاسداران، فرمانیه و ظفر تا ۵٠٠ میلیون تومان نیز می‌رسد.

پیروز حناچی شهردار تهران امروز دوشنبه ۲۹ بهمن‌ماه ۹۷ درباره پدیده «پشت‌بام فروشی» گفته که با این موضوع در فضای مجازی روبرو شده و هنوز برخورد قضایی در این‌باره صورت نگرفته است.

او از پیگیری این موضوع خبر داده و گفته است:«البته اجرای سقف سبک در طبقه آخر ساختمان به طوری که استحکام بنا نداشته باشد موضوع جدیدی نیست اما موضوع پشت بام فروشی را به طور جدی پیگیری خواهیم کرد.»

در هفته‌ جاری، برخی رسانه‌ها از اجاره پشت‌بام‌ها در تهران خبر دادند که مالکان با استقرار کانکس روی بام‌ها، امکان سکونت را فراهم کرده و آن را اجاره می‌دهند.

با این حال، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران استقرار کانکس در داخل شهر آن هم بالای سقف خانه‌ها را غیرممکن دانسته و گفته بود: «کسی که می‌خواهد اقدام به استقرار کانکس کند نمی‌تواند چنین اقدامی را داخل شهر به راحتی انجام دهد زیرا شهرداری به سرعت آن را جمع خواهد کرد.»

 

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

کشف محموله‎های بزرگ بنزین قاچاق ایرانی در پاکستان

cafeliberal

صادرات ایران در آذرماه ۹۷ نصف شد؛ توقف فروش میعانات گازی

cafeliberal

حال و روز بد اقتصاد ایران: ششمین کشور با نرخ تورم بالا و پیش‌بینی رشد اقتصادی منفی ۶درصد در سال ۲۰۱۹

cafeliberal

آمار تکان‌دهنده رشد اقتصادی در ۹ ماه نخست سال ۹۷: بخش صنعت ۷٫۹- و بخش کشاورزی ۱٫۹-

cafeliberal

در باب یک اقتصاد امنیتی؛ میمون کوری که موز گیرش آمد!

Jahan

هند مطالبات پتروشیمی ایران را "فقط به روپیه" می‌پردازد

cafeliberal