21.4 C
Tehran
پنج شنبه, 28 شهریور , 1398

پگاه‌ آهنگرانی ممنوع‌الخروج شد؛ پرونده‌های قضایی سلبریتی‌ها به جریان افتاده؟!

پگاه آهنگرانی بازیگر سینما می‌گوید به دلیل حکم قضایی ۱۸ ماه حبس تعزیری مربوط به اعتراضات انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ ممنوع‌الخروج شده است. این اتفاق می‌تواند به معنای به جریان افتادن دوباره پرونده‌های قضایی سلبریتی‌های اصلاح‌طلب پس از تغییرات اخیر در قوه‌ قضاییه باشد.

خوش و بش پگاه آهنگرانی و عباس کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان

پگاه آهنگرانی بازیگر سینما و تئاتر به خبرگزاری ایسنا گفته که از سوی دستگاه قضایی کشور ممنوع‌الخروج شده است. وی که قرار بود به عنوان داور جشنواره فیلم «باتومی» به گرجستان سفر کند، در جریان ممنوعیت‌ خروج خود از ایران قرار گرفته است.

این بازیگر علت ممنوعیت خروج خود را پرونده‌ای دانسته که بعد از حوادث ۸۸ در قوه قضاییه داشته‌ که به موجب آن به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده. به نظر می‌رسد با تغییرات اخیر در قوه قضاییه اکنون این حکم در مرحله‌ی اجرا قرار گرفته است. همچنین این اتفاق می‌تواند به معنای به جریان افتادن پرونده‌های قضایی سلبریتی‌های حامی اصلاحات پس از تغییرات اخیر در قوه‌ قضاییه باشد.

آهنگرانی در سال ۱۳۹۲ در دادگاه انقلاب اسلامی با حکمی از قاضی مقیسه به یک سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد. وی پس از جریانات اعتراض ۸۸ به مدت سه‌ سال ممنوع‌الخروج بود و امکان شرکت در فستیوال فیلم شیکاگو را برای فیلم «دربند» نیز پیدا نکرد.

وی همچنین جزو ۷۰ مستندساز معترض در سال ۹۶ به بازداشت و کتک‌زدن دختران مخالف حجاب اجباری بود که به سران سه‌قوه نامه نوشتند. آهنگرانی خردادماه امسال نیز با عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان دیدار کرد که پوشش وی با حجاب اسلامی و چهره‌ بشاش و خندانش با انتقادهایی روبرو شد.

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان دلیل حضور پگاه آهنگرانی در شواری نگهبان را تهیه مستندی به همراه سهیل کریمی مستندساز اصولگرا اعلام کرد و حتی گفت که به این بازیگر پیشنهاد داده تا ناظر بر انتخابات باشد!

آهنگرانی در بیانیه‌ای پیشنهاد سخنگوی شورای نگهبان را ناشی از «حسن نیت» دانست و آن را رد کرد و گفت که «بهتر است هر یک به کاری که بیشتر بلدیم، بپردازیم.»

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

مخالفت با ساخت بنای یادبود هولوکاست در آمستردام

cafeliberal

تولید پراید در ایران از سال آینده "متوقف می‌شود"

cafeliberal

۲۸یادداشت دربارۀ ۲۸مرداد،علی میرفطروس

cafeliberal

حبس ابد برای پناهنده‌‌ای که یک دختر آلمانی را به قتل رساند

cafeliberal

ماجرای گوشت‌ها و هواپیمای ارتش چیست؟

cafeliberal

شاهزاده رضا پهلوی:تغییرات ژرفی در ایران در حال وقوع است

cafeliberal