6.4 C
Tehran
شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷

پیام شهبانو فرح پهلوی به مناسبت چهلمین سالگرد فاجعه ۲۲ بهمن ۱۳۵۷

هم‌میهنان عزیز،
نمی‌توانم پس از گذشت ۴۰سال با درد بسیار در دلم فکر نکنم که کجا بودیم و به کجا رسیدیم. امروز شاهد اعتراضات کارگری، دانشجویی، معلمان، بازاریان و تلاش‌های زنان و جوانان در گوشه و کنار کشور، شاهد زندانی‌کردن‌ها، اعدام‌ها، شاهد گرسنگی، فقر هم‌میهنان، اعتیاد، خودکشی جوانان، قوانین دردآور برای کودکان، فساد حکام و لطمه بزرگ و جبران‌ناپذیر به محیط زیست میهن هستیم.

ایرانیان در تاریخ چندهزار ساله خود بارها مورد هجوم بیگانگان قرار گرفته‌اند و با چالش‌های دشواری دست و پنجه نرم کرده‌اند و خوب می‌دانم که این بار نیز دوران تاریکی سپرى خواهد شد و ایران ققنوس‌وار از خاکستر خود بر خواهد خاست. این روزها می‌بینم که هم‌میهنان شجاع و هوشمند، خواهان فضای آزاد و مردم‌سالارند و با وجود تمام مشکلات روحیه‌ای مثبت دارند و با همبستگی حتما به آنچه می‌خواهند، خواهد رسید.

آرزوی من سلامت، آرامش، تندرستی و رفاه هم‌میهنان است و امیدوارم که آینده‌ای روشن و مرفه داشته باشند و در فردایی نزدیک، شاهد شکوفایی و سربلندی سرزمین ایران باشند. ایرانی که در جهان قدر و منزلت خود را باز یابد.

به امید پیروزی نور بر تاریکی
فرح پهلوی
۲۲بهمن ۱۳۹۷/ ۱۰فوریه ۲۰۱۹

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

تحلیل زیبای مجید توکلی  در نقد سیاست های اصلاح طلبان

Jahan

فرمانده قرارگاه عمار آخوند مهدی طائب: برای ظهور امام زمان‌‌ باید رژیم‌ صهیونیستی از بین‌ برود.در کمتر از ۱۰ دقیقه می‌توانیم اسرائیل را بگیریم

cafeliberal

روایت یک وکیل دادگستری از ریاست شاهرودی بر قوه قضاییه

cafeliberal

بعد از مقام وزارت ارشاد، یک مقام نظامی هم گفت ضعف‌های کشور خبررسانی نشود

cafeliberal

نامه سرگشاده جمعی از زندانیان سیاسی به جواد ظریف

Jahan

روسیه: ایران متحد ما نیست، ایران می‌داند امنیت اسرائیل اولویت ماست

Jahan