29 C
Tehran
سه شنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۸
سیاست-جامعه

پیام شهبانو فرح پهلوی به مناسبت چهلمین سالگرد فاجعه ۲۲ بهمن ۱۳۵۷

هم‌میهنان عزیز،
نمی‌توانم پس از گذشت ۴۰سال با درد بسیار در دلم فکر نکنم که کجا بودیم و به کجا رسیدیم. امروز شاهد اعتراضات کارگری، دانشجویی، معلمان، بازاریان و تلاش‌های زنان و جوانان در گوشه و کنار کشور، شاهد زندانی‌کردن‌ها، اعدام‌ها، شاهد گرسنگی، فقر هم‌میهنان، اعتیاد، خودکشی جوانان، قوانین دردآور برای کودکان، فساد حکام و لطمه بزرگ و جبران‌ناپذیر به محیط زیست میهن هستیم.

ایرانیان در تاریخ چندهزار ساله خود بارها مورد هجوم بیگانگان قرار گرفته‌اند و با چالش‌های دشواری دست و پنجه نرم کرده‌اند و خوب می‌دانم که این بار نیز دوران تاریکی سپرى خواهد شد و ایران ققنوس‌وار از خاکستر خود بر خواهد خاست. این روزها می‌بینم که هم‌میهنان شجاع و هوشمند، خواهان فضای آزاد و مردم‌سالارند و با وجود تمام مشکلات روحیه‌ای مثبت دارند و با همبستگی حتما به آنچه می‌خواهند، خواهد رسید.

آرزوی من سلامت، آرامش، تندرستی و رفاه هم‌میهنان است و امیدوارم که آینده‌ای روشن و مرفه داشته باشند و در فردایی نزدیک، شاهد شکوفایی و سربلندی سرزمین ایران باشند. ایرانی که در جهان قدر و منزلت خود را باز یابد.

به امید پیروزی نور بر تاریکی
فرح پهلوی
۲۲بهمن ۱۳۹۷/ ۱۰فوریه ۲۰۱۹

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

جواد ظریف دلیل استعفای خود را اعلام کرد:بعد از عکس های ملاقات‌های امروز دیگر جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه در جهان اعتباری ندارد

cafeliberal

تلگراف: انگلیس به دنبال تحریم احتمالی ایران است؛ کیهان تهران: نفتکش در برابر نفتکش!

cafeliberal

پرونده محمدعلی نجفی و اعتراض عارف به صداوسیما

cafeliberal

مهرانگیز منوچهریان؛ طلایه‌دار زنان حقوق‌دان ایران در عصر پهلوی

cafeliberal

کارشناسان مرکز پژوهش های راهبردی در اسرائیل: رژیم ایران و مزدوران آن مانند حزب الله و حماس، بزرگترین خطر امنیتی برای اسرائیل است

cafeliberal

احتمال هجوم موج تازه‌ای از ملخ‌های صحرایی و تبلیغ «ملخ‌خوری» در ایران!

cafeliberal