21.4 C
Tehran
پنج شنبه, 28 شهریور , 1398

پیروزی تیم والیبال ایران مقابل مکزیک؛ جواز حضور در المپیک با شکست روسیه

تیم ملی والیبال ایران، شنبه ۱۹ امرداد، در دومین بازی خود از رقابت‎های انتخابی المپیک توکیو با ترکیبی از بازیکنان جوان و ذخیره مقابل مکزیک به برتری رسید.

نتایج سه ست مسابقه: (۲۵ – ۱۸)، (۲۵ – ۲۱)، (۲۷ -۲۵) به سود ایران

کولاکوویچ سرمربی تیم ملی برای شروع مسابقه جواد کریمی، پوریا یلی، فرهاد قائمی، جواد معنوی‌نژاد، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی و محمدرضا موذن (لیبرو) را به میدان فرستاد و بازیکنان اصلی برای مسابقه مقابل روسیه که یکشنبه برگزار می‎شود استراحت کردند.

کولا پس از پایان این مسابقه که هر سه ست آن به نفع تیم ایران شد گفت، «این دیدار فرصتی بود برای بازیکنانی که بیشتر اوقات روی نیمکت حضور داشتند. ما خیلی خوب بازی کردیم، اما مکزیک در ست سوم سرویس‌های ریسکی زد و بازی نزدیک شد. این خیلی خوب بود که ما در پایان ست استرس نداشتیم و توانستیم بازی را مدیریت کنیم و در نهایت توانستیم بازی را به سود خود خاتمه دهیم.»

رضا مومنی مقدم بازیکن تیم ملی ایران در باره مسابقه با تیم روسیه گفت، «روس‎ها در حمله و دفاع بسیار خوب هستند و علاوه بر این از امتیاز میزبانی هم بهره می‎رند. ما نیز بارها ثابت کرده‌ایم این که در بعضی مواقع، غیرقابل پیش‌بینی هستیم و توانایی شکست دادن تیم‌های بزرگ دنیا را داریم.»

او در ادامه افزود، «اگر تیم ملی ایران بتواند در همین مسابقات، جواز حضور در المپیک را کسب کند، اتفاق بزرگی در والیبال ایران خواهد افتاد. اول اینکه تیم ملی در مسابقات انتخابی قاره‌ای شرکت نخواهد کرد و علاوه بر این، تیم جوانان می‌تواند بجای بزرگسالان در مسابقات قهرمانی آسیا در تهران بدون هیچ استرسی شرکت کند.»

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

مقامات ایران باید در مورد مرگ در بازداشت بنیامین آلبوغبیش تحقیق کنند

cafeliberal

انتخابات اسفند و انتقاد از رفتارهای "نمایشی" نمایندگان

cafeliberal

خرید تضمینی ملخ از سوی دولت؛ اقتصاد دلالی در معاملات ملخ!

cafeliberal

جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا از پیشنهاد محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران برای تبادل زندانیان بین دو کشور انتقاد کرد

cafeliberal

نخل طلایی جشنواره کن به کارگردان کره‌ای فیلم "انگل" رسید

cafeliberal

شنیده شدن صداهای عجیب در شهر سرابله استان ایلام در مجلس مطرح شد!

cafeliberal