5.6 C
Tehran
یکشنبه, 26 آبان , 1398

پیش‌بینی تداوم کاهش قیمت موبایل و تلویزیون


رضا علیزاده، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت کاهش قیمت موبایل متناسب با اُفت نرخ ارز، اظهار داشت: تغییرات نرخ ارز و تاثیر آن بر قیمت کالاها به شرایط جامعه بستگی دارد به این معنا که باید دید پیش‌بینی‌ها درباره روند نرخ ارز چگونه خواهد بود؟ آیا این ثبات و کاهش قیمت ارز ادامه‌دار است یا مقطعی؟نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عکس العمل کالاها نسبت به کاهش نرخ ارز متفاوت است، افزود: اگرچه اُفت نرخ ارز موجب کاهش قیمت موبایل، تلویزیون و…. شده اما این کاهش چشم‌گیر و متناسب نیست؛ چراکه ممکن است بازار کاهش نرخ ارز را باور نکرده باشد.

قیمت موبایل با نرخ ارز رابطه مستقیم دارد
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه انتظار می‌رود در روزهای آینده روند کاهشی قیمت موبایل و تلویزیون ادامه دار باشد، اضافه کرد: با کاهش نرخ ارز قیمت موبایل و تلویزیون نیز پس از مدت مشخصی کاهش می‌یابد در واقع از آنجایی که قیمت موبایل با نرخ ارز رابطه مستقیم دارد، با کاهشی شدن بهای دلار، قیمت موبایل و تلویزیون روند نزولی را بیش از پیش طی خواهد کرد.

ممنوعیت واردات لوازم خانگی موجب رونق واحدهای تولید داخلی شد
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ممنوعیت واردات لوازم خانگی موجب رونق واحدهای تولید داخلی شد، ادامه داد: شرایط تحریمی فرصتی برای حمایت از تولید داخلی و فعال شدن ظرفیت کارخانه‌ها است.نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: از آنجایی که واردات لوازم خانگی ممنوع شده این محصولات از مبادی غیررسمی وارد کشور می‌شود.
لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

گفت‌وگو با برنی ساندرز – نقد اقتصاد سیاسی

cafeliberal

۲۳ میلیون خانه به ازای ۲۵ میلیون خانوار ایرانی

cafeliberal

اختلاف فاحش قیمت میوه در بازار و اینترنت!

cafeliberal

تولید مسکن روی ریل اصلاحات قرار گرفت

cafeliberal

در پمپ بنزین انعام دهید نه پول زور!

cafeliberal

انتقاد از سازمان هواپیمایی به دلیل گرانی بلیت

cafeliberal