کارگران آذرآب از همکارانشان در هپکو حمایت کردند و توسط وزارت اطلاعات احضار شدند

تعدادی از کارگران آذرآب که روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور برای ابراز همبستگی با کارگران هپکو به محل این کارخانه رفته بودند، توسط دستگاه قضایی احضار و تهدید شده‌اند.

تجمع تعدادی از کارگران کارخانه آذرآب در مقابل کارخانه هپکو و حمایت از اعتراضات کارگران این کارخانه

روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور جمعی از کارگران آذرآب به نمایندگی از دیگر کارگران برای ابراز همدردی و همراهی با کارگران هپکو به این شرکت رفته و با نصب بنر و شعار همراهی خود را با کارگران هپکوی اراک اعلام کردند.

کارگران واگن‌سازی پارس نیز، روز چهارشنبه ۲۷ شهریور، در اعتراض به ضرب و شتم کارگران هپکو و در حمایت از آنان حدود ساعت یک ظهر از محل کارخانه هپکو تا بلوار واگن پارس راهپیمایی کردند.

گفتنی است کارگران کارخانه ماشین‌سازی هپکو اراک که از هفته گذشته اعتراضاتی را نسبت به عدم پرداخت حقوق خود و ویران کردن کارخانه توسط مالک تازه‌اش آغاز کرده بودند، روز دوشنبه تجمعی را در راه‌آهن اراک و با بستن ریل مسیر قطار شمال- جنوب سازمان دادند.

این تجمع با حمله نیروهای یگان ویژه و مأموران امنیتی به کارگران به خشونت وحشیانه کشیده شد. دست‌کم ۳۰ تن از کارگران دستگیر و بیشتر از ۱۵ تن مجروح شدند.

اعتراض کارگران هپکو اراک ادامه دارد؛ وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی برای چهار کارگر معترض!

در روزهای گذشته ۲۱ نفر از کارگران بازداشت شده با قید کفالت و سند آزاد شده‌اند اما ۸ کارگر همچنان در زندان مرکزی اراک حبس هستند.

کارگران هپکو روز پنجشنبه به خبرگزاری ایلنا گفته‌اند که هنوز قولی بابت آزادی‌ ین ۸ کارگر از سوی مقامات قضایی داده نشده و مشخص نیست تا چه زمان باید در بازداشت بمانند و نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده‌اند.

کارگران هپکو تأکید کرده‌اند که «همه مطالبات کارگران قانونی‌ست؛ برخی از این مطالبات، وعده‌هایی است که پیش از این خود دولت به مجموعه هپکو داده و سه وزیر هم پای آن را امضا کرده‌اند اما هیچکدام تا این لحظه برآورده نشده است.»


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

جنگی در نخواهد گرفت

cafeliberal

وضعیت قرمز در ۲۵ استان کشور: ۱۱ کشته و ۴۵ زخمی در سیل شیراز

cafeliberal

شکستن سیل‌بند سپاه پاسداران، آق‌قلا را دوباره زیر آب برد!

cafeliberal

دستور نوشتن تاریخ به نظامیان

cafeliberal

پیر و جوان در «شورش علیه انقراض» برای بقای انسان و زمین

cafeliberal

مطبوعات ایران در "باتلاق بحران کاغذ" گرفتار آمده است

cafeliberal