21.7 C
Tehran
سه شنبه, 26 شهریور , 1398

کره شمالی بار دیگر چند موشک کوتاه‌برد پرتاب کرد

سحرگاه شنبه ۱۴ اردیبهشت (چهارم مه) کره شمالی به آزمایش موشکی جدیدی دست زد. پرتاب چند موشک کوتاه‌برد از شبه جزیره هودو واقع در نزدیکی شهر ساحلی ونسان صورت گرفته است.

خبرگزاری فرانسه روز شنبه چهارم مه با انتشار گزارشی از سئول، پایتخت کره جنوبی، خبر از آزمایش موشکی جدید کره شمالی داده است.

این خبرگزاری در ادامه گزارش خود نوشته است که هدف از فعالیت‌های نظامی و موشکی کره شمالی اعمال فشار بیشتر بر ایالات متحده آمریکا در ارتباط با گفت‌وگوهای هسته‌ای است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

پرتاب موشک‌های کوتاه‌برد یادشده اندکی پس از ساعت نه صبح روز شنبه چهارم مه به وقت محلی (ساعت دو بامداد به وقت اروپای مرکزی) آغاز شده و روی هم ۲۱ دقیقه طول کشیده است.

هدف کره شمالی از آزمایش موشکی

در گزارش مشابهی که از سوی خبرگزاری آلمان (dpa) منتشر شده آمده است که این موشک‌ها بردی بین ۷۰ تا ۲۰۰ کیلومتر داشته و پس از پرتاب در آب‌های دریای شرقی فرود آمده‌اند.

سارا ساندرز، سخنگوی دولت آمریکا در ارتباط با آزمایش اخیر کره شمالی گفته است که آمریکا از این موضوع اطلاع داشته و با دقت تمام فعالیت‌های نظامی کره شمالی را دنبال می‌کند.

آزمایش موشکی کره شمالی در سال ۲۰۱۷

آزمایش موشکی کره شمالی در سال ۲۰۱۷

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود نوشته است که این نخستین آزمایش موشکی کره شمالی پس از نوامبر سال ۲۰۱۷ به شمار می‌آید.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی سال گذشته در گفت‌وگو با دونالد ترامپ در سنگاپوربه توافق رسیده بود که در راستای ایجاد یک شبه جزیره کره بری از سلاح‌های هسته‌ای اقدام کند.

دور آخر گفت‌وگوی رهبران آمریکا و کره شمالی که در ژانویه سال جاری در هانوی، پایتخت ویتنام برگزار شده بود، نتیجه‌ای به همراه نداشت.

کره شمالی خواستار لغو همه تحریم‌های این کشور در ازای توقف فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی خود شده است. در همین رابطه، روز جمعه سوم مه، کانگ کیونگ وا، وزیر امور خارجه کره جنوبی از مسئولان کره شمالی درخواست کرده بود که چنانچه این کشور خواستار رفع کامل تحریم‌ها باشد، باید به اقداماتی “محسوس، مشخص و همچنین اساسی” در راستای خلع‌سلاح هسته‌ای دست بزند.

پیش از آن نیز، چو ون هوی، معاون وزیر امور خارجه کره شمالی به آمریکا نسبت به پیامدهای نامطلوب تداوم سیاست تحریم‌های این کشورهشدار داده بود.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

بزرگترین نمایشگاه هنری ایران طی ۹۰ سال گذشته در سال ۲۰۲۰ در بریتانیا افتتاح می‌شود

cafeliberal

تبلیغات دخانیات در آلمان ممنوع می‌شود

cafeliberal

آمریکا تا تغییر رویه ایران، فشار را ادامه خواهد داد

cafeliberal

برایان هوک: تحریم‌ نفتی سالانه ۵۰ میلیارد دلار به ایران زیان می‌زند

cafeliberal

صندوق بین المللی پول گزارش داد که اقتصاد ایران به سوی فروپاشی کامل پیش می رود

cafeliberal

تحریم ایران و توقیف نفتکشها |

cafeliberal