16.2 C
Tehran
پنج شنبه, 25 مهر , 1398

کشته شدن یک توله خرس قهوه‌ای با پرتاب سنگ و چوب؛ عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی!

انتشار ویدئوی دلخراشی از ضرب و جرح و در نهایت کشتن یک توله خرس قهوه‌ای در منطقه کوهستانی استان مازندران، با موجی از ابراز تنفر و تاسف کاربران فضای مجازی نسبت به این عمل غیرانسانی مواجه شد. این توله خرس به دلیل جراحات در ناحیه سر و خونریزی داخلی کشته شد.

شامگاه دیروز یکشنبه ۲۶ خردادماه ویدئویی در فضای مجازی بازنشر شد که نشان می‌داد افرادی در منطقه کوهستانی دراسله در استان مازندران، یک توله خرس قهوه‌ای را با پرتاب پاره‌های سنگ و چوب مضروب می‌کنند.

توله خرس به دلیل سقوط کمی گیج بوده که در این حین مورد هجوم عده‌ای قرار گرفته و به طرز بی‌رحمانه‌ای با ضربات متعدد سنگ و چوب به شدت زخمی می‌شود.

این ویدئو که محتوای به شدت آزاردهنده و دلخراشی دارد، حاکیست که افرادی با وجود اینکه زنی آنها را از این کار منع می‌کند، همچنان به پرتاب سنگ و کتک زدن خرس با چوب ادامه می‌دهند و در نهایت موجب کشته‌شدن این توله خرس می‌شوند. این توله خرس به دلیل جراحت شدید در ناحیه سر و خونریزی داخلی کشته شد.

ابراهیم فلاحی رئیس اداره حفاظت محیط زیست سوادکوه نیز با بیان اینکه روز شنبه «گزارش مردمی مبنی بر پرت شدن یک قلاده توله خرس در منطقه کوهستانی دراسله دریافت کردیم» اظهار داشت: «پس از انتقال توله خرس به پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری و انجام مداوی اولیه، به دلیل شدت جراحات توله خرس تلف شد.»

به گفته وی، «با پیگیری این اداره و دستور دادستان شهرستان سوادکوه، همه ضاربین به توله خرس مصدوم شناسایی و صبح فردا به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.»

کوروس ربیعی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در این‌باره گفته که روشن نیست که این خرس بر اثر سقوط از کوه یا بر اثر ضرب و جرح این افراد کشته شده و علت نهایی مرگ در دست بررسی است.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به تلف شدن یک قلاده توله خرس قهوه‌ای در منطقه کوهستانی دراسله گفت: علت نهایی مرگ در دست بررسی است.

واکنش کاربران فضای مجازی به این ویدئو، مملو از ابراز تنفر از این عمل غیرانسانی و وحشیانه این افراد و همچنین تاسف برای افرادی بوده که فاقد هرگونه رحم و دلسوزی نسبت به حیوانات و موجودات زنده هستند. برخی کاربران وجود چنین افرادی را در جامعه خطرناک دانسته و خواستار تعیین حدود قانونی مشخص برای حیوان‌آزاری شده‌اند.

متاسفانه کشتار حیوانات در ایران به دلایل گوناگون که عمدتا ریشه در هراس و عدم شفقت نسبت به حیوانات دارد، در بستری فاقد قانون بازدارنده رخ می‌دهد. چنانکه اخبار کشته شدن حیوانات در تصادفات رانندگی و یا ضرب و جرح توسط روستاییان یا ساکنین محل رفت‌ و آمد حیواناتی چون خرس و روباه، حاکی از افزایش حیوان‌کشی است.

از سوی دیگر، سیاست‌های اخیر سازمان محیط‌ زیست کشور از جمله اخراج و عدم عقد قراردادهای جنگلبانان و تعلیق بیش از ۵ هزار جنگلبان، می‌تواند به معنای صدور حکم شکار و قتل‌عام حیوانات حتی در مناطق حفاظت شده باشد.

کیهان لندن به دلیل محتوای بسیار خشن و غیرانسانی این ویدئو از بازنشر آن خودداری می‌کند.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

جزئیات اتهامات هادی رضوی: از بنز، مازاراتی و «شهرزاد» تا اعزام به سفر زیارتی!

cafeliberal

درخواست از مقام‎های بین‎المللی: تأمین امنیت خانواده پهلوی در برابر توطئه‎های جمهوری اسلامی

cafeliberal

آمریکا "خیلی زود" تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع می‌کند

cafeliberal

برایان هوک: درآمد نفتی ایران در عرض یک سال ۱۰ میلیارد دلار کم شده است

cafeliberal

بازگشت «شیر ایرانی» پس از ۸۰ سال به ایران

cafeliberal

اسرائیل ششمین تونل تهاجمی حزب الله را ویران می سازد. آگاهان: حزب الله دچار خسارت مالی سنگین شده است

cafeliberal