14.4 C
تهران
یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹

کشتى فرنگى ایران، قهرمان آسیا

تیم کشتى فرنگى ایران در سى‌امین دوره مسابقات کشتى فرنگى آسیا که روزهاى ٢٩ و ٣٠ بهمن در شهر دهلى نو برگزار شد با ۵ مدال طلا، یک مدال نقره و ٣ مدال برنز به قهرمانى رسید.

پویا ناصرپور در وزن ۵۵ کیلوگرم ، امین کاویانى نژاد در وزن ٧٢ کیلوگرم ، مهدى ابراهیمى در وزن ٨٢ کیلوگرم ، محمد‌هادى ساروى در وزن ٩٧ کیلوگرم و امین میرزاده در وزن ١٣٠ کیلوگرم مدال طلا گرفتند.

پژمان پشتام در وزن ٧٧ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

مهدى حسن نژاد در وزن ۶٠ کیلوگرم ، میثم دلخانى در وزن ۶٣ کیلوگرم و حسین اسدى در وزن ۶٧ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

تیم ملى کشتى فرنگى ایران با کسب ١٩٠ امتیاز بالاتر از همه تیم‌ها قرار گرفت. تیم  کشتى فرنگى در این رقابت‌ها در سال گذشته با ١۶۵ امتیاز و تنها دو امتیاز اختلاف با تیم ازبکستان در جایگاه اول آسیا قرار گرفت اما در سال ٢٠٢٠ با ۴۴ امتیاز تفاوت نسبت به تیم دوم در سکوى نخست ایستاد.

از اتفاقات عجیب و بسیار نادر در رقابت‌هاى کشتى فرنگى آسیا در روز سه‌شنبه، رفتار غیرمنتظره بهروز هدایت کشتى‌گیر ایرانى بود که دلیل این رویداد براى تماشاچیان و خوانندگان این خبر تا روز چهارشنبه بسیار سوال‌برانگیز باقى مانده بود.

ماجرا از این قرار بود که بهروز هدایت کشتى‌گیر وزن ٧٨ کیلو ایران در حالی که ٧ بر صفر از سالدینف رقیب اهل قرقیزستان خود جلو بود، ۶ ثانیه به پایان مسابقه تشک را ترک کرد و به رقابت ادامه نداد و گفت به دلیل درد زانو قادر به ماندن روى تشک براى چند ثانیه‌ی باقیمانده نیست. اما وقتى پزشک حاضر در محل مسابقه خواست پاى او را معاینه کند، بهروز از این کار جلوگیرى کرد. تعجب همه از این بود که او در ۶ ثانیه آخر اگر فقط روى تشک مى‌ماند و حتى به بهانه آسیب‌دیدگى در خاک مى نشست، برنده تشک را ترک مى‌کرد.

روز چهارشنبه دکتر مهرشاد پورسعید اصفهانى رئیس کمیته پزشکى فدراسیون کشتى ایران در مورد علت اقدام عجیب بهروز هدایت توضیح داد: پیش از برگزارى این مسابقه از سوى سازمان مبارزه با دوپینگ ایران، برخى کشتى‌گیران تیم ایران از جمله بهروز هدایت آزمایش دوپینگ گرفته شده بود. نتیجه این آزمایش که مثبت بود هنگامى که این کشتى‌گیر روى تشک بود اعلام شد. در نتیجه اگر او با اطلاع از نتیجه این آزمایش کشتى را به پایان مى‌رساند، دو بار از سوى فدراسیون کشتى جهان «فیلا» جریمه مى‌شد و به همین دلیل از وى خواسته شد مسابقه را به پایان نرساند و از تشک بیرون بیاید.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

پلیس آلمان جزئیات کشته‌شدن شش نفر در یک تیراندازی را فاش ساخت

cafeliberal

شیرین فامیلی روزنامه‌نگار ساکن آلمان درگذشت

cafeliberal

لغت‌نامه کدخدا، ۶۷: حیات وحش و علیرضا شیرمحمدی و حقیقت و سلبریتی

cafeliberal

خط قرمز اروپا؛ مذاکرات بی‎نتیجه‎ اروپایی‎ها برای کاهش تهدیدات جمهوری اسلامی ایران علیه اسرائیل

cafeliberal

فرمانده نیروی هوافضای سپاه: هواپیمای اوکراینی را موشک کروز تشخیص دادیم

Jahan

ترور علی‌اکبر طباطبایی؛ چه کسانی مسئولان اصلی ترورها بودند؟

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader