27.3 C
Tehran
جمعه, 29 شهریور , 1398

کنسرن‌های بزرگ بین‌‌المللی از شرکت هواوی فاصله می‌گیرند

با وجود این که آمریکا زمان برقراری تحریم علیه شرکت چینی هواوی، سازنده تلفن‌های هوشمند را سه ماه به عقب انداخته، اما از همین حالا بر تعداد شرکت‌هایی که همکاری‌های خود را با هواوای محدود یا کاملا متوقف می‌کنند، افزوده می‌شود.

 بر اساس گزارش شبکه جهانی بیبیسی شرکت بریتانیایی تولید کننده کارت‌های هوشمند ARM همکاری خود را با هواوای قطع کرده و مایکروسافت لپ‌تاپ‌های هواوای را از بازار اینترنتی خود در آمریکا جمع کرده است. اشپیگل نیز در این باره نوشته است که این اقدام مایکروسافت احتمالا واکنشی به تهدید‌های دولت آمریکا علیه هواوای است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

بر اساس گزارش اشپیگل مشتریان تلفن‌های همراه  Everything Everywhere(EE) در بریتانیا که قرار بود از تولیدات هواوی هم‌زمان با راه افتادن نسل جدید شبکه‌های تلفن همراه موسوم به “۵ جی” استفاده کنند، فعلا از تولیدان این شرکت چشم‌پوشی می‌کنند. علت آنهم این طور توضیح داده شده که EE نمی‌تواند امنیت سرویس خدمات هواوی را ضمانت کند. این شرکت با ۳۰ میلیون مشتری بزرگ‌ترین ارائه دهنده خدمات تلفن‌های همراه  در بریتانیاست.

غول اینترنتی هواوی که دفتر مرکزی آن در جنوب چین است، از تولیدکنندگان مهم تلفن‌های هوشمند در جهان به شمار می‌رود. واشنگتن کنسرن هواوی را به داشتن ارتباط با پکن متهم کرده و احتمال می‌دهد از تجهیزات و خدمات این شرکت یا گوشی‌های همراه آن بتوان به عنوان امکانی برای جاسوسی و دسترسی به اسرار دولتی و شرکت‌های بزرگ استفاده کرد. آمریکا به همین دلیل هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد این شرکت را تحریم کند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

به دنبال انتشار این خبر و علیرغم به تعویق افتادن زمان تحریم‌ها، بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند از محصولات هواوی به دلیل نگرانی در رابطه با امنیت سایبری استفاده نکنند. شرکت‌های مخابراتی در چندین کشور از جمله بریتانیا، نیوزیلند و استرالیا از به‌کارگیری فناوری هواوی صرف نظر کرده‌اند. در آلمان نیز بحث در مورد منع به‌کارگیری تجهیزات هواوی برای راه‌اندازی نسل جدید شبکه‌های تلفن همراه موسوم به “۵ جی” در جریان است.

این فقط هواوی نیست که هدف فشارهای آمریکا قرار گرفته است. در حال حاضر نهادهای آمریکا در حال بررسی اعمال محدودیت‌هایی برای شرکت تولید کننده دوربین‌های مداربسته هیک ویزیون هستند. نیویورک‌ تایمز گزارش داده که یکی از مدیران این شرکت گفته است که از برنامه‌های آمریکا برای اعمال تحریم اطلاعی ندارد و نیازی نیز به تکنولوژی آمریکایی ندارد.

هواوی هم به اقدامات آمریکا واکنش نشان داده و قصد دارد سیستم عامل خود را تا ابتدای سال آینده میلادی برای بازار آماده کند. سیستمی که روی تلفن‌های هوشمند، تبلت‌، تلویزیون، در اتوموبیل و دستگاه‌های متحرک سوای شدنی و با سیستم اندریود قابلیت سازگاری (تطبیق) داشته باشد.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

اگر «کلیسای نتردام» در ایران بود و می‌سوخت …

cafeliberal

وزیر گوش به فرمان آموزش و پرورش استعفا داد!

cafeliberal

محکومیت جراح زیبایی ایرانی در آلمان به ۱۵ هزار یورو جریمه نقدی

cafeliberal

لاشه‌ی سگ را برایم بیاور! جایزه‌ی کشتن فجیع هر سگ ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان!

cafeliberal

دیدار شهبانو فرح با آیت‌الله خویی و پیش‌بینی پیامبرگونه صدام

cafeliberal

مجتبی واحدی | از بلند پروازی‌های احمقانه تا تهدیدهای جاهلانه

cafeliberal