9.9 C
تهران
یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹

کنفدراسیون آسیا تا اطلاع ثانوی میزبانی را از ایران گرفت

۶ hours, 1 minute

 

نشریه «الریاضیه» عربستان مدعی شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت قطعی حکم به عدم میزبانی چهار باشگاه ایرانی در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا داده است.

این خبر هنوز از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به تایید نرسیده، اما با توجه به نفوذ خبری رسانه‌های عربستانی در کنفدراسیون فوتبال آسیا، به نظر می‌رسد که جلسه امروز کمیته اجرایی، با این نتیجه‌گیری به پایان رسیده است که ایران فعلا شرایط برگزاری و میزبانی رقابت‌های لیگ قهرمانان را نخواهد داشت.

پیش از این نخستین بار باشگاه «الکویت» کویت با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده بود که به دلیل بالاگرفتن مناقشات نظامی و سیاسی میان ایران و آمریکا و البته حمله موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی، حاضر به برگزاری بازی در ایران مقابل استقلال نیست.

پس از آن AFC رای به برگزاری بازی استقلال مقابل الکویت در زمین بی‌طرف را داد. همچنین همان زمان به باشگاه شهرخودرو دیگر نماینده ایران در مرحله پلی‌آف هم اعلام شد که کشوری ثالث را برای حضور در این مسابقات انتخاب کند.

چهار باشگاه استقلال، پرسپولیس، شهرخودرو و سپاهان روز گذشته با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردند که در صورت سلب میزبانی از آن‌ها، از رقابت‌های لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا کنار خواهند کشید. تصمیمی که قطعا تبعاتی سنگین را برای فوتبال ایران به همراه خواهد داشت.

حالا الریاضیه نوشته است که AFC اعلام کرده به چند دلیل، اجازه میزبانی به ایران نمی‌دهد از جمله اینکه داوران حاضر نیستند در این کشور قضاوت کنند.

در ادامه خبر رسانه عربستانی می‌خوانیم: «کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا با تائید تصمیم کمیته مسابقات این کنفدراسیون تاکید کرده تا اطلاع ثانوی هیچ بازی بین‌المللی در ایران برگزار نخواهد شد.»

این بدان معنی است که رقابت‌های انتخابی جام جهانی نیز در تهران برگزار نخواهد شد و ایران باید کشوری دیگر را برای میزبانی از تیم ملی ایران معرفی کند.

در صورتی که فدراسیون فوتبال تصمیم بگیرد از این رقابت‌ها نیز کنار بکشد، تبعاتی مانند یک تا سه دوره محرومیت از حضور در رقابت‌های انتخابی جام جهانی در انتظار فوتبال ایران خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

فاجعه زیست‌محیطی در شمال ایران: مرگ مشکوک بیش از ۵۹۰۰ پرنده مهاجر در تالاب بین‌المللی میانکاله همراه با قرنطینه‌ی خبری

cafeliberal

پزشک افشاگر کرونا: سیاست وزارت بهداشت باعث شیوع کرونا در ایران ش…

cafeliberal

پرزیدنت ترامپ احتمال تحریم عراق را رد نمی‌کند

cafeliberal

یادروز هولوکاست؛ درباره این بزرگترین جنایت تاریخ بشری چه می‌خواهید بدانید؟

cafeliberal

یکی از همکاران روح الله زم به نام «مازیار»، شیرین نجفی را عامل اصلی ربودن زم می‌داند + فیلم

cafeliberal

گزارش واشنگتن پست به فارسی: چرا شیوع‌هایی مانند ویروس کُرونا به صورت تصاعدی گسترش می‌یابد و چگونه «منحنی» را صاف کنیم

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader