20.1 C
تهران
جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹

گراند اسلم تنیس آمریکا؛ فدرر، جاکوویچ، سرینا و ونوس در دور دوم

نواک جاکوویچ تنیس‌باز ٣٣ ساله صرب نفر اول رده‌بندى مردان جهان و برنده ١۶ گراند اسلم دوشنبه در نخستین روز رقابت‌هاى تنیس آزاد نیویورک، روبرتو کاربالس بائنا از اسپانیا  نفر٧۶ جهان را ۶ بر ۴، ۶ بر یک و ۶ بر ۴ شکست داد. جاکوویچ تاکنون ٣ بار قهرمان این تورنمنت شده است.

سرینا ویلیامز؛ ۲۶ اوت ۲۰۱۹

ونوس ویلیامز تنیس‌باز ٣٩ ساله آمریکایى نیز روز دوشنبه سى سى ژنگ تنیس‌باز چینى را ۶ بر یک و ۶ بر صفر حذف کرد. ونوس در سال‌هاى ٢٠٠٠ و ٢٠٠١ قهرمان این تورنمنت شده بود. ونوس در حال حاضر در رده‌ ٣٨ زنان جهان قرار دارد.

سرینا خواهر ونوس نیز در ساعات پایانى اولین روز‌بازى‌ها به دیدار ماریا شاراپوا رفت. این دو تنیس‌باز که در سال‌هاى اخیر رابطه چندان خوبى با یکدیگر نداشته اند، تاکنون ٢١ بار با هم مسابقه داده اند که سرینا ١٩ بار برنده بوده است.

از دلایل ناخشنودى سرینا از شاراپوا این است که گرگورى دیمیتروف تنیس‌باز اهل بلغارستان در سال‌هاى اولى که به جرگه تنیس‌بازان حرفه‌اى پیوسته بود دوست پسر سرینا بود اما ماریا پسرک بسیار خوش‌بر و رو را از چنگ سرینا بیرون آورد و دلخورى طرفین از آنجا آغاز شد و هنگامى که سرینا این ماجرا را براى خبرنگارى تعریف کرد، شاراپوا نیز راز دیگرى را فاش کرد و گفت: دوست شدن من با دیمیتروف بدتر از این نبود که سرینا با پاتریک مرات اوغلو مربى فرانسوى خود که همسر و فرزند هم دارد رابطه عاشقانه برقرار کرد و زندگى داخلى مرات اوغلو را بهم ریخت.

ماریا شاراپووا؛ ۲۶ اوت ۲۰۱۹

شاراپوا که مدتى است درد قدیمى شانه او دوباره ‌بازگشته است، در گراند اسلم ویمبلدون امسال نخستین مسابقه خود را به علت درد شدید نیمه‌کاره رها کرد و به آمریکا‌ بازگشت.

سرینا در مرحله نهایى مسابقات امسال ویمبلدون ٢ بر ۶ و ٢ بر ۶ به سیمونا‌هالپ تنیس‌باز ٢٨ ساله اهل رومانى باخته بود. دیدار بعدى سرینا با کیتى مک نالى تنیس‌باز ١٧ ساله اهل سین‌سیناتى آمریکاست که در دور اول تى مه آ بیزنسکى تنیس‌باز سوئیسى را ۶ بر ۴ و ۶ بر یک شکست داده بود.

سرینا ویلیامز که در آستانه ٣٨ سالگى و برنده ٢٣ گراند اسلم است در نخستین ‌بازى  بر یک و ۶ بر یک ماریا شاراپوا را مغلوب کرد.

روز دوشنبه اشلى بارتى تنیس‌باز آمریکایى و سید دوم این مسابقه‌ها در حالى که ست اول را به زرینا دیاس از قزاقستان ١ بر ۶ باخته بود، دو ست بعدى را ۶ بر ٣ و ۶ بر ٢ از او برد و پیروز زمین را ترک کرد.

بازى بعدى اشلى بارتى با لورا دیویس یا جوانا لارسن خواهد بود. بارتى امسال عنوان قهرمانى گراند اسلم پاریس و مسابقات میامى را کسب کرده‌است.

توماس بردیچ تنیس‌باز با سابقه اهل جمهورى چک روز دوشنبه ۶ بر یک، ٢ بر ۶، ۶ بر ۴ و ۶ بر ۴ به جانسون بروکسباى تنیس‌باز ١٨ ساله اهل ساکرامنتوى آمریکا باخت. بروکسباى با وایلد کارت (اجازه استثنایى) در این مسابقات حضور دارد.

گرگورى دیمیتروف تنیس‌باز بلغارى دوست پسر پیشین سرینا و شاراپوا،  ۶ بر یک، ۶ بر ٧،۶ بر ۴ و ۶ بر ٣ از آندره سپى تنیس‌باز با سابقه ایتالیایى برد.

کى نیشى کورى نفر دوم این گراند اسلم در سال ٢٠١۴ در حالى که ۶ بر یک در ست اول برنده شده بود و در ست دوم هم ۴ بر یک از مارکو ترونگلیتى ایتالیایى جلو بود، ترونگلیتى به‌ بازى ادامه نداد و نیشى کورى برنده شد. تنیس‌باز ژاپنى در دور بعد با بردلى کلان تنیس‌باز آمریکایى روبرو مى‌شود.

ودى مینور به دیدار کریستیان گرین خواهد رفت که کریستوفر ایوبیک را حذف کرده‌ بود.

کارولین پلیسکوا ٧ بر ۶ و ٧ بر ۶ بر ترزا مارتینکوا غلبه کرد.

دانیل مدودو از روسیه بر پراجنتس گانسواران پیروز شد.

کریستینا ملادوویچ تنیس‌باز فرانسوى از آنجلیک کربر تنیس‌باز آلمانى، قهرمان پیشین این تورنمنت ٧ بر ۵، صفر بر ۶ و ۶ بر ۴ برد.

جوانا کونتا تنیس‌باز انگلیسى داریا کاساتکینا از روسیه را ۶ بر یک، ۴ بر ۶ و ۶ بر ٢ شکست داد.

ریلى اوپلکا تنیس‌باز آمریکایى،  فابیوفوجینى تنیس‌باز اهل ایتالیا را ۶ بر ٣، ۶ بر ۴، ۶ بر ٧ و ۶ بر ٣ مغلوب نمود.

راجر فدرر؛ ۲۶ اوت ۲۰۱۹

فدرر در پایان این ‌بازى که ٢ ساعت و ٣٠ دقیقه در استادیوم آرتور اش طول کشید، به خبرنگاران گفت: در ست اول بد ‌بازى کردم و ضربه‌هاى غلط زیاد زدم. این بیستمین سال حضور نابغه در گراند اسلم نیویورک است. او تا کنون پنج بار در فاصله سال‌هاى ٢٠٠۴ تا ٢٠٠٨ قهرمان این رقابت‌ها شده است. او در تمام این سال‌ها هیچگاه در دور اول و دوم این تورنمنت ‌بازنده نبوده است.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

روح الله زم را در پاریس بازداشت کرده اند، چرا فرانسه دروغ می گوید؟

Jahan

از دست دادن دو حس بویایی و چشایی از نشانه‌های احتمالی‌ ابتلا به ویروس کرونا است

cafeliberal

اعتصاب عمومی و وضعیت "خطرناک" در هنگ‌کنگ

cafeliberal

چهار میلیارد دلار ارز بازنگشت؛ خشم فعالان اقتصادی از «آدرس غلط» رئیس بانک مرکزی درباره خرید ویلا در کانادا!

cafeliberal

مسن‌ترین مرد جهان از راز طول عمرش می‌گوید

cafeliberal

آمریکا: از طریق عمان به ایران پیامی نداده‌ایم

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader