14.4 C
تهران
یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹

گزارشگران بدون مرز: بازداشت فرنگیس مظلوم مادر شهروندخبرنگار زندانی سهیل عربی را محکوم می‌کنیم

گزارشگران بدون مرز (RSF) بازداشت فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی را محکوم می‌کند. مسئولان جمهوری اسلامی ایران همچنان به فشار و آزار و اذیت خانواده‌های زندانیان سیاسی از این میان روزنامه‌نگاران و شهروند خبرنگاران ادامه می‌دهند.

فرنگیس مظلوم و پسرش سهیل عربی

فرنگیس مظلوم به تاریخ ۳۱ تیرماه در منزل خواهرش از سوی ماموران امنیتی با لباس شخصی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. دلایل این بازداشت تا کنون اعلام نشده است.

سهیل عربی عکاس و شهروند خبرنگار زندانی و برنده جایزه شهروندخبرنگار ۲۰۱۷ از تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۲ زندانی است. وی در اعتراض به وضعیت بازداشت و شرایط زندان از یک ماه پیش در اعتصاب غذا بسر می‌برد. در یک ویدئو فرنگیس مظلوم بخشی از فشارها و رفتار سخت‌گیرانه‌ای را که با او شده است توضیح داده و درخواست همیاری کرده است. 

سهیل عربی هم‌اکنون در زندان بزرگ تهران زندانی است و پس از اعتصاب غذاهای  پی در پی  و رفتار غیرانسانی و بی‌رحمانه مسئولان زندان از وضعیت سلامت خوبی برخودار نیست.

مقامات مسئول ایران روزنامه‌نگاران منتقد و مستقل را که برای رسانه‌های داخلی و یا رسانه‌های و خارجی کار می‌کنند «دشمن» می‌پندارند که باید به سکوت وادار شوند. آزار علیه خانواده‌های روزنامه‌نگاران زندانی به دست مسئولان قضایی و امنیتی در این راستا ست.

از آغاز سال میلادی  ۲۰۱۹  گزارشگران بدون مرز چندین مورد از احضار و بازجویی خانواده‌های زندانیان سیاسی و روزنامه‌نگاران زندانی را شمارش کرده است. جمهوری اسلامی باید به این آزار غیرقانونی پایان دهد.

 

در جمهوری اسلامی ایران وضعیت آزادی اطلاع رسانه‌ها هر روز بدتر می‌شود، این کشور در رده‌بندی جهانی آزادی رسانه‌ها ۲۰۱۹ گزارش‌گران بدون مرز از میان ١٨٠ کشور جهان در رده ۱۷۰ قرار دارد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ممنوع الخروجی پگاه آهنگرانی و احتمال اجرا شدن حکم زندان ۱۸ ماهه در دوره ابراهیم رییسی – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

آمریکا معافیت‌های تحریم برنامه اتمی غیرنظامی ایران را تمدید کرد

cafeliberal

حاکمان ایران بر سر واکنش به ویروس مرگبار کرونا با طیفی از شکایات علنی مردم روبرو هستند

cafeliberal

۱۹۴ نفر جانشان را از دست داده و بیش از ۶۵۰۰ تن مبتلا شده‌اند

cafeliberal

فرمانده بسیج زنان: کلمه حجاب اختیاری نشان از بی‌سوادی و بی‌فرهنگی طراحان آن دارد

Jahan

ارس امیری: ۱۰ سال زندان برای رد درخواست مأموران اطلاعاتی

Jahan

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader