13.2 C
تهران
سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹

گزارش هموطنان از آمارهای تکان دهنده مرگ و میر براثر ابتلا به کرونا

در حالی‌که پنهان‌کاری های مقامات حکومتی در رابطه با اعلام آمار مبتلایان و یا درگذشتگان بر اثر ابتلا به کرونا همچنان ادامه دارد و خشم و نفرت مردم را برانگیخته است، هموطنانمان از شهرهای مختلف خبر از آمار و ارقامی می‌دهند که نشان از یک فاجعه ملی دارد. این در شرایطی است که منابع رسمی حکومتی خبر از ۱۶ الی ۱۹ فوتی براثر ابتلا به بیماری کرونا می‌دهند.

یکی از هموطنان روز پنج‌شنبه ۸ اسفند با اشاره به اینکه روزانه دست‌کم ۴۰ فوتی در شهر تهران وجود دارد گزارش می‌دهد:

«خیلی خیلی وضعیت بهم ریخته هست.فقط چیزی که من شنیدم از بچه های تیم پرستاری و دکترها روزی حدود ۴۰ تا مرگ و میر دارن و ۱۷۰ تا آلودگی به کرونا.
داروخانه ها مملو از آدم هایی که دنبال ماسک و الکل هستن و با دست خالی بر میگردن نا امیدی رو میتونی تو چشم همه ببینی همچنین ترس و استرس.
اکثر تیم پزشکی و پرستاری بیمارستان‌ها خودشون آلوده شدند.
فضای بستری دیگه نیست. داخل خود بیمارستان کیت تست کرونا رو دارن با مبلغ ۲ میلیون خرید و فروش میکنن در صورتی که باید رایگان باشه.
اعلام کردن هرکس در باره کرونا صحبت کنه و آمار اشتباه بده ۳ ماه تا ۳ سال حبس داره. یعنی خفقان خبری»

شیوع کرونا در کارخانه ایران خودرو

گزارش یک هموطن چهارشنبه ۷ اسفند: «در شرکت ایران خودرو ۳ روز قبل ۳ نفر مبتلا به کرونا شدند که یکی شان آشپز شرکت بوده است. ما مثل سابق باید سرکار برویم فقط به بیماران دیابتی و سرطانی گفته شده تا بعد عید میتوانند سر کارنیایند. امکان ضد عفونی نداده اند فقط کارکنان نظافت دلسوزآنجا با شیشه های معمولی شیشه پاک کن وایتکس به محیط میپاشند و تلاش شان را میکنند این کارخانه ۴۰ هزار نیرو داره که هزاران نفر هم روزانه برای گرفتن قطعات و .. مراجعه میشه. ماسک پیدا نمیشه اگر هم بشه نوع معمولی که قبلا ۳۰۰۰ تومن بود الان شده ۲۵۰۰۰ تومان .کارد به استخوانمان رسیده …».

فوت ۲۲ نفر فقط در بیمارستان کامکار قم

گزارش یک شهروند قم – چهارشنبه هفتم اسفند: « یکی از اقوام ما که در بیمارستان کامکار کار میکند گفته که روز شنبه دراین بیمارستان ۲۲ نفر فوت کرده اند. وی همچنین گفته بر اساس خبرهایی که دارم این ارقام هم در شهرهای دیگر بوده:
تهران ۱۱نفر
قم ۱۰۰نفر
کاشان ۲۲نفر
اراک ۱۴ نفر».

معضل مردم برای ماسک الکل و دستکش

چهارشنبه ۷ اسفند گزارش یک هموطن از شهرری: «دیروز در شاه عبدالعظیم اصلی ترین داروخانه شهرری به مردم خدمات نمیداد این در حالی بود که در صدا وسیما در اخبار اعلام کرده بود که هیچ کمبودی نیست اما در عمل برای گرفتن ماسک و الکل و دستکش پاسخ نمیدهند».

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

گفت‌وگوی نتانیاهو و پمپئو: خشنودی اسراییل از آتش‌بس در شمال سوریه

cafeliberal

مرگ ٧ کوهنورد در اورست طی یک هفته

cafeliberal

با افزایش نگرانی از کرونا در زندان‌های ایران دستکم ۲۲ زندانی سیاسی با عفو مشروط آزاد شدند

cafeliberal

آیا ایران و اروپا به آتش زدن برجام نزدیک شده‌اند؟

cafeliberal

افزایش شمار پناهجویانی که از ترکیه به یونان می‌روند

cafeliberal

تصویری از دانشجویان ایرانی مقیم …

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader