16.1 C
تهران
سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹

گفتگو با ماشین‌خوابهای تهران ، رانندگان محرومی که پولی برای خرج کردن ندارند؛ گزارش ویدئویی

در این کلیپ گفتگو با ماشین‌خوابهای تهران را مشاهده می‌کنید. در این گفتگو به سادگی می توان علت و ریشه ظهور این پدیده دردناک اجتماعی در شهرهای بزرگ را دریافت.

از مدتها پیش با افزایش اجاره بهای مسکن خبر پدیده جدید ماشین‌خوابی نیز بالا گرفت. در یک کلیپ منتشره شده در فضای مجازی زندگی دردناک جوانانی را شاهد هستیم که به دلیل فقر و بی پولی برای تامین حداقل معاش زن و فرزندان‌شان مجبور به ترک شهرستان محل زندگی خود شده‌اند و مجبور به خوابیدن در ماشین‌های خود هستند.

چهره‌های رنجور این جوانان از درد جانکاهی حکایت می‌کند که ناشی از بی‌آیندگی و سردرگمی در مملکتی است که جزء ۱۵ کشورثروتمند دنیا است.

یکی از این جوانان ماشین‌خواب در حالی‌که خستگی و درد در نگاهش کاملا مشهود است، می‌گوید: «من حول وحوش ۷ تا ۸ سال است که اینجا کار می‌کنم؛ متاهل هستم و توی ماشین می‌خوابم.»

وی در جواب سوالی که ماشین‌خوابی سخت نیست می‌گوید‌: «سخت است؛ ولی از اینکه دستمان به دندان باشد بهتر است و از اینکه خودم و زن و بچه‌ام گرسنه باشند این را ترجیح می‌دهیم. ما که نمی‌توانیم برویم خلاف کنیم؛ برای همین، این کار سخت را انتخاب کرده‌ایم؛ چون می‌خواهم پول حلال بدست بیاورم.»

مرد میانسال ماشین خواب می‌گوید: «الان ۴ یا ۵ سال است که با این کار مسافرکشی و امرار معاش می‌کنم و توی ماشین می‌خوابم. الان هم یک دختر ۱۲ ساله دارم.»

گفتگوی شبانه با ماشین‌خوابهای تهران
گفتگوی شبانه با ماشین‌خوابهای تهران

وی در ادامه می‌گوید: «ما مجبوریم در زمستان، تابستان، سرما توی ماشین بخوابیم خیلی‌ها فکر می‌کنند که ما دزد هستیم ولی ما نه دزد هستیم نه خلافکار؛ ما آمده ایم یک نان حلالی برای بچه هایمان ببریم.»

جوان محروم دیگری می‌گوید: «شبها در ماشین می‌خوابم، اینجا زندگی سخت است؛ خانم من باردار است ودر شهرستان است و من اینجا هستم ولی مجبورم.»

در جواب خبرنگار که می‌گوید، در این محل چند نفر داخل ماشین می‌خوابند، جوان ماشین‌خواب می‌گوید: «فکر کنم بالای ۲۰۰ نفر توی ماشین می‌خوابند.»

یکی دیگر از این جوانان می‌گوید‌: «در شهرستان، نه کار است، نه زمین داریم، نه آب داریم مجبور هستیم برای اینکار به تهران بیاییم.»

او ادامه می‌دهد: «اگر کار بود یک درصد این آدم ها اینجا نبودند و یک ساعت اینجا نمی‌ماندیم. هیچکس دلش نمی خواهد زن و بچه‌اش را در شهرستان ول کند بیاید اینجا؛ اینجا امنیت هم نیست؛ بارها شده است که پول‌هایمان را به زور از ما گرفته‌اند و خفت‌گیری کرده‌اند.»

جوان دیگری می‌گوید: «دلم برای زن و بچه‌ام تنگ می‌شود بعد از چند ماه آدم دلش برای زن و بچه‌اش تنگ می‌شود.»

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

چهل سال پیش در چنین روزی: امیر عباس هویدا به دستور قاضیِ اعدام(صادق خلحالی) اعدام شد

Jahan

قطعی گاز در پی بارش برف سنگین

Jahan

دزدی یک آخوند در روز روشن

cafeliberal

زور جمهوری اسلامی به زنان ایران نمی‌رسد: دختری در گود زورخانه

Jahan

توضیحات مشاور شاهزاده رضا پهلوی در مورد تشکیلات جدید تحت نظر شاهزاده

Jahan

گفتگوی رامین پرهام (از مشاوران فرشگرد) با برنامه یاران تلویزیون پارس

Jahan

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader