7.1 C
تهران
یکشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۸

گم‌شدن سالانه ۲ میلیارد دلار ارزش اقتصادی معاملات پسماند

اشکان معمارزاده نایب رییس اتحادیه صنایع بازیافت ایران از گم شدن دستکم دو میلیارد دلار معاملات اقتصادی پسماند خبر داد و گفت: محاسبات نشان می‌دهد که به دلیل نبود شفافیت و حضور دلالان در مدیریت پسماند، سالانه حدود دو میلیارد دلار ارزش اقتصادی ناشی از معاملات پسماند، عملا گم می‌شود و کسی ردی از آن پیدا نمی‌کند. وی نبود ساماندهی در زمینه مبادلات پسماند را علت دیگر مشکلات مربوط به تامین مواد اولیه صنایع بازیافت عنوان کرد و گفت: اگر دست‌اندرکاران خرید و فروش پسماند در یک سامانه مشخصی همچون بورس، شناسنامه‌دار شوند و دست دلالان از این بخش کوتاه شود، بخشی از مشکلات حل خواهد شد.

نایب رییس اتحادیه صنایع بازیافت ایران با بیان اینکه بازار پسماند در حال حاضر در انحصار شهرداری‌ها است،‌ تصریح کرد: چارچوب این سامانه نیز از سوی اتحادیه صنایع بازیافت در حال طراحی است و در نهایت مدیریت این سامانه باید بر عهده یک نهاد غیر ذی‌نفع و بی‌طرف گذاشته شود. امین صدرنژاد،‌ دبیر اتحادیه صنایع بازیافت ایران،‌ اسفندماه سال گذشته از تعطیلی برخی کارخانه‌های بازیافت به دلیل کمبود مواد اولیه و افزایش قیمت این مواد خبر داده بود و علت آن حضور مافیا در بازار پسماند عنوان شده بود.

The post گم‌شدن سالانه ۲ میلیارد دلار ارزش اقتصادی معاملات پسماند appeared first on دیدگاه نو.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

درخواست آمریکا از آلمان برای مشارکت در امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز

cafeliberal

بخشنامه رئیسی درباره مرخصی نوروزی؛ محکومان کیفری و مالی به مرخصی می‌روند؛ ده‌ها کارگر و آموزگار و فعال مدنی و سیاسی در زندان می‌مانند!

cafeliberal

خامنه‌ای: جمهوری اسلامی دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی‌جواب نمی‌‌گذارد

cafeliberal

اردوغان بعد از دیدار با ترامپ: آمریکا ترکیه را به خاطر خرید اس-۴۰۰ تحریم نمی‌کند

cafeliberal

هشدار آمریکا به کسانی که به نفتکش ایرانی کمک کنند

cafeliberal

احضار ترانه علی‌دوستی به اتهام تبلیغ علیه نظام؛ تهدید و ارعاب هنرمندان ادامه دارد

cafeliberal
ajax-loader