یورگن کلینزمن سرمربى جدید تیم ملی فوتبال ایران؟

در اینکه یورگن کلینزمن ستاره پیشین فوتبال آلمان در فهرست نامزدهاى سرمربیگرى تیم ملى فوتبال ایران قرار دارد، تردیدى وجود ندارد اما اینکه قرعه مدیریت تیم ملى به نام سرمربى پیشین تیم فوتبال آمریکا و باشگاه تاتنهام لندن بیفتد هنوز قطعى به نظر نمى‌رسد.

یورگن کلینزمن

ولى گفته مى‌شود مهدى تاج رئیس فدراسیون فوتبال شخصا با سه نامزد احراز این سمت از جمله کلینزمن دیدار و گفتگو داشته است.

امیر سلطانى مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال خوزستان که اکنون در باشگاه استوک سیتى سرگرم کار است، عکسى از کلینزمن در اینستاگرام خود گذاشته و توضیح داده که سرمربى اسبق تیم‌هاى ملى آلمان و آمریکا احتمالا به عنوان جانشین کارلوس کیروش معرفى خواهد شد.

دستمزد کلینزمن هنگامى که سرمربى تیم آمریکا شد، ٢ میلیون دلار در سال بود. بى تردید بدون حمایت مالى وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال قادر به پرداخت حقوق وى نیست ولى از آنجا که مسعود سلطانى فر وزیر ورزش به هر قیمت به دنبال جدا شدن کیروش از تیم ملى بود اکنون بسیار خوشحال از رفتن کیروش از ایران بخش اعظم دستمزد کیروش را متقبل خواهد شد.

اما نکته بسیار مهم در مورد استخدام کلینزمن این است که او اکنون تبعه آمریکاست و ممکن است به این دلیل به او اجازه کار در ایران داده نشود. چون امضاى قرارداد با یک سازمان ایرانى در حکم دور زدن تحریم‌هاى آمریکا تلقى خواهد شد.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

صحبت‌های سانسورشده کارلوس کی‌روش

Jahan

«#من_یک_شهرستانی_هستم»؛ واکنش مردم‎ به «زیاده‌گویی»‏ رئیس کمیته انضباطی فوتبال

cafeliberal

دو روز مانده به جام ملت‌های آسیا؛ رفتار غریب سرمربی

cafeliberal

صداوسیما به دلیل داوری این زن پخش مسابقه فوتبال را لغو کرد

Jahan

دختران ایران در یک قدمی مرحله نهایی انتخابی المپیک توکیو

cafeliberal

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی ایران به مدال برنز جام جهانی رسید

cafeliberal