4.9 C
تهران
دوشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۸

یونان رسیدگی به پرونده پناهجویان را تسریع می‌کند

دولت محافظه‌کار یونان در آتن اعلام کرد، قصد دارد روند رسیدگی به پرونده پناهجویانی که از ترکیه به جزایر این کشور در شرق دریای اژه می‌آیند را شتاب ببخشد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، گیورگوس کوموتساکوس، قائم‌مقام وزیر کشور یونان در امور مهاجرت، به شبکه خبری “اسکای” یونان گفت، کسی که به تقاضای پناهجویی‌اش پاسخ منفی داده شود باید به‌سرعت به ترکیه بازپس فرستاده شود. 

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

او در دیدار از یک مرکز ثبت نام پناهجویان در جزیره لسبوس اعلام کرد: «ما نسبت به سال گذشته حدود ۳۰درصد بیش‌تر از ترکیه پناهجو پذیرفته‌ایم. ما به روند پناهندگی شتاب خواهیم داد.» کوموتساکوس این وضعیت را “غیر قابل تحمل” خواند.

هدف محافظه‌کاران این است که روند رسیدگی به هر پرونده حداکثر چند هفته طول بکشد و طی این مدت تکلیف پناهجو روشن شود. قرار است برای این منظور پرسنل بیش‌تری عازم این جزایر شود. 

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

در دوران آلکسیس سیپراس، نخست‌وزیر چپ‌گرای یونان که دوره نخست‌وزیر‌ی‌اش در هفتم ژوئیه امسال به پایان رسید رسیدگی به پرونده متقاضیان پناهندگی در بسیاری موارد بیش از دو سال به طول می‌انجامید. 

از پاییز سال ۲۰۱۸ تا کنون برای اولین بار شمار مهاجران در مراکز ثبت نام یونان باز هم به بیش از ۲۰ هزار نفر افزایش یافته است. 

بر اساس آمار موجود در وزارت‌‌خانه حفاظت از شهروندان یونان، در آوریل سال جاری این تعداد ۱۴ هزار نفر بود، در حالی که ظرفیت حقیقی پذیرش مهاجران در این کشور ۸۹۰۰ نفر است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

صاحبان فیلم‌ها پیش از جشنواره فجر: حرافی ِغیرحرفه‌ای

cafeliberal

شایا گلدوست در گفتگو با کیهان لندن: در ایران دست افراطیون برای آزار و اذیت دگرباشان جنسی باز گذاشته شده

cafeliberal

محو پیروزى ایران بر کامبوج در سایه حضور زنان در استادیوم

cafeliberal

رسانه‌های آمریکایی: ابوبکر بغدادی، رهبر داعش کشته شده است

cafeliberal

بازداشت مرضیه امیری، روزنامه‌نگار روزنامه شرق در روز اعتراضات کارگران و انتقال او به بند ۲۰۹ زندان اوین – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

بهترین جراحان پلاستیک در ایران -…

cafeliberal
ajax-loader