یک دانشمند ایرانی برنده جایزه تدریس برتر «فاینمن ۲۰۱۹» شد (+ویدئو)

جایزه تدریس برتر «فاینمن ٢٠١٩» دانشگاه فناوری کالیفرنیا به دکتر على حاجى‌میرى، استاد مهندسی برق اهدا شد. این استاد دانشگاه یکی از استعدادهای المپیادی ایران به شمار می‌رود که در سال ۱۳۸۳ به عنوان یکی از ۱۰۰ مخترع جوان برتر جهان انتخاب شد.


آنگونه که دیده‌بان علم ایران گزارش کرده، دکتر على حاجى‌میرى استاد مهندسى برق، مهندسى پزشکى و شاخه‌هاى مهندسى و علوم کاربردى، جایزه بهترین تدریس دانشگاه فناوری کالیفرنیا، جایزه فاینمن سال ٢٠١٩ را از آن خود کرده است.

این استاد ایرانی دانشگاه از سوی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه فناوری کالیفرنیا نامزد این جایزه شد. حاجی‌میری استادی توصیف شده که عناوین بسیار مشکل علمی را تدریس و به چالش می‌کشد و روحیه شوخ‌طبع و شور و بینش وی، به موضوعات زندگی می‌بخشد.

این استاد دانشگاه، از برندگان المپیادهای علمی ایران و برنده مدال طلای «المپیاد ملی فیزیک» و مدال برنز بیست‌ و یکمین «المپیاد بین‌المللی فیزیک» در هلند است.

حاجی‌میری مدرک کارشناسی رشته مهندسی الکترونیک را در سال ۱۳۷۳ از دانشگاه صنعتی «شریف» (آریامهر) دریافت کرد و سپس مدارک فوق لیسانس و دکترای خود را در رشته مهندسی برق از دانشگاه استنفورد گرفت.

این دانشمند ایرانی، در سال ۱۹۹۸ به عنوان دانشیار مهندسی الکترونیک و رئیس آزمایشگاه‌های میکروالکترونیک و صدا به موسسه فنی کالیفرنیا ملحق شد. «مدارهای پیوسته با سرعت بالا و آراف» زمینه‌ اصلی تحقیقات حاجی‌میری است.

جوایزی که پیشتر به حاجی‌میری اهدا شده عبارتند از: جایزه مقاله ۱۹۹۷ Jack kilby بطور مشترک از کنفرانس بین‌المللی مدارهای ISSCC، سه بار دریافت جایزه همکاری دانشکده IBM و جایزه موسسه ملی علوم CAREER.

دکتر حاجی‌میری در سال ۱۳۸۳ به عنوان یکی از ۱۰۰ مخترع جوان برتر جهان انتخاب شده بود.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

کره جنوبی پرسرعت‌ترین اینترنت جهان را دارد

cafeliberal

دانشمندان اسرائیلی با کمک یاخته های بدن و چاپگر سه بعدی قلب واقعی پرورش دادند

cafeliberal

طرح ایجاد جزایر مصنوعی در دانمارک برای "سیلیکون ولی اروپایی"

cafeliberal

فیزیکدانان راز بزرگی دربارۀ اتم‌ها را حل کردند

cafeliberal

روش جدید محققان آلمانی‌: تشخیص سرطان پستان از راه آزمایش خون

cafeliberal

همکاری دو رقیب: ب‌ام‌و و دایملر مشترکا خودرو خودران می‌سازند

cafeliberal