یک سال زندان به جرم فراهم‌ کردن شرایط تماشای گروهی فوتبال در اصفهان!

برخی رسانه‌های داخلی می‌گویند با شکایت ستاد امر به معروف شهر اصفهان، علی معینی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری سپاهان به دلیل پخش مسابقات فوتبال در پارک کوهستانی صفه اصفهان به یک سال زندان محکوم و روانه زندان دستگرد اصفهان شده است.


منابع داخلی از انتقال علی معینی مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری سپاهان وابسته به شهرداری اصفهان به زندان برای گذراندن یک سال دوره محکومیت‌اش خبر دادند.

این مدیر شهرداری اصفهان با شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر دادگاهی و در نهایت به یک سال زندان محکوم شده و گفته می‌شود دلیل گشوده شدن این پرونده قضایی هم پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در پارک کوهستانی صفه اصفهان بوده است!

اداره امر به معروف شهر اصفهان این شکایت را به دلیل عدم تفکیک جنسیتی و حضور زنان و مردان در کنار یکدیگر در حین پخش مسابقات انجام داده است.

با این حال برخی رسانه‌ها چون خبرگزاری فارس می‌گویند یک سال زندان علی معینی به دلیل «توهین به یک مقام عالی رتبه کشور» در توئیتر بوده و ربطی به پخش مسابقات فوتبال در پارک کوهستانی صفه ندارد.

محتوای توئیت و فردی که ادعا شده در این توئیت مورد توهین قرار گرفته مشخص نیست ولی گفته می‌شود بر اساس محتوای شکایت نماینده مدعی‌العموم، این توهین توئیتری مربوط به پیش از انتصاب وی در این شرکت بوده است.

وبسایت «ندای اصفهان» پس از انتصاب معینی در شرکت توسعه گردشگری، وی را از «فعالین فتنه ۸۸» خواند که با رسانه‌های فارسی‌ زبان خارج از کشور مصاحبه کرده و سابقه بازداشت نیز داشته است.


علی معینی پیش از این در حساب توئیتری خود از دریافت ۳ ابلاغیه با موضوع شکایت از وی به دلیل فراهم آوردن امکان تماشای دسته جمعی بازی‌های فوتبال جام‌جهانی در پارک کوهستانی صفه خبر داده بود.

این مدیر شرکت تفریحی وابسته به شهرداری اصفهان اما از پخش مسابقات به عنوان تجربه‌ای موفق در فضای باز و بدون تفکیک جنسیتی یاد کرده بود. معینی یازدهم اسفندماه راهی زندان دستگرد اصفهان شده است.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

محمد جواد ظریف پیشنهاد مکالمه تلفنی با وزیر خارجه آمریکا را رد کرد و آن را بی فایده خواند

cafeliberal

بیانیه دبیرکل حزب سکولار دموکرات ایرانیان پیرامون تشکیل نهادی با نام «ققنوس»

Jahan

بحران عظیم اقتصادی؛ قیمت‌هایی که چندصد برابر و سفره‌هایی که کوچکتر شده‌اند! 

cafeliberal

حسن روحانی: جمهوری اسلامی با پذیرش پناهجویان نقش مهمی در ممانعت از “سیل مهاجرین” به سوی اروپا داشته است

cafeliberal

عراقچی: کشاندن پرونده اتمی به شورای امنیت خط‌قرمز ایران است

cafeliberal

روحانیت شیعه، منفورترین قشر اجتماعی در ایران امروز

cafeliberal