یک وکیل دادگستری به تبلیغ علیه نظام و اقدام برای براندازی متهم شد

– این وکیل دادگستری به «توهین به مقامات»، «تبلیغ علیه نظام»، «همکاری با دول متخاصم» و «تشکیل گروه برای براندازی نظام» متهم شده است. – امیرسالار داودی پیشتر وکالت برخی از متهمان سیاسی و امنیتی از جمله سهیل عربی را به عهده داشت. – امیرسالار داودی متهم است ادمین کانال تلگرامی «بدون روتوش» بوده و اتهام «براندازی نظام» نیز به همین دلیل در کیفرخواست وی آمده.

امیرسالار داودی وکیل پایه یک دادگستری که از اواخر آبان‌ماه ۱۳۹۷ بازداشت شده و در زندان بسر می‌برد به «اقدام علیه نظام» و «راه‌اندازی گروه‌هایی برای براندازی» متهم شده است.

امیرسالار داودی

به گفته وکیل امیرسالار داودی برای این زندانی دو کیفرخواست صادر شده که در نخستین کیفرخواست اتهام «توهین به مقامات» و «تبلیغ علیه نظام» علیه وی ادعا شده و در دومین کیفرخواست او به «همکاری با دول متخاصم» و «تشکیل گروه برای براندازی نظام» متهم شده است.

وحید مشگانی فراهانی وکیل مدافع امیرسالار داودی روز سه‌شنبه ۲۷ فروردین‌ماه در گفتگو با خبرگزاری ایرنا با اعلام این خبر گفته است کیفرخواست‌های صادر شده برای این وکیل زندانی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی ارسال شده است.

به گفته وحید مشگانی اتهام «همکاری با دول متخاصم» برای مصاحبه امیرسالار داودی با بخش فارسی صدای آمریکا (VOA) علیه وی ادعا شده است.

امیرسالار داوودی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز روز ۲۹ آبان‌ماه با مراجعه مأموران دادگستری به دفتر کارش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

امیرسالار داودی پیشتر وکالت برخی از متهمان سیاسی و امنیتی از جمله سهیل عربی را به عهده داشت. او همچنین متهم است ادمین کانال تلگرامی «بدون روتوش» بوده و اتهام «براندازی نظام» نیز به همین دلیل در کیفرخواست وی درج شده است.

طناز کلاهچیان همسر امیرسالار داودی و یک وکیل دادگستری دیگر که نام او در رسانه‌ها مطرح نشده نیز آذرماه ۱۳۹۷ در ارتباط با کانال تلگرامی «بدون روتوش»به شعبه دوم بازپرسی دادسرای زندان اوین احضار و بازجویی شدند. 

اکنون وحید مشگانی فراهانی وکیل امیر سالار داودی گفته است که برای طناز کلاهیچیان نیز پرونده‌ای با عینوان اتهامی «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» تشکیل شده بود که شعبه بازپرسی دادسرای اوین برای همسر امیرسالار داودی قرار منع تعقیب صادر کرده است. 

 

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

طرح ملی مسکن؛ وعده بی‌عمل یا تلاشی جدی برای مهار بحران؟

cafeliberal

یک چهارم جمعیت ایران در مسکن بد زندگی می‌کنند!

cafeliberal

مردمی که سال به سال فقیرتر می‌شوند

cafeliberal

حکم جلب ۲۴۹ تن از کارکنان وزارت خارجه ترکیه صادر شد

cafeliberal

فدرر، نادال، جاکوویچ و تیم؛ قهرمانى رولان گاروس ٢٠١٩ به کدامیک خواهد رسید؟

cafeliberal

دبیرکل اوپک: از بحران انرژی در جهان جلوگیری می‌کنیم

cafeliberal