آلمان: مصالحه با اسد ناممکن است

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، با صراحت گفت که این غیر قابل تصور است که کسی که علیه مردمش از گاز شیمیایی استفاده  می‌کند بتواند بخشی از راه حل بحران سوریه باشد. وزیر امور خارجه آلمان این سخنان را در نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ بیان کرد. ماس گفت که باید مانع افزایش تنش در سوریه شد و در حل بحران سوریه با کشورهایی که در بحران سوریه نقش دارند مشترکا کوشید.

ماس در راستای یافتن راه حلی برای حل بحران سوریه ضمن اشاره به نقش روسیه گفت که بدون روسیه بحران سوریه قابل حل نیست. او تاکید کرد که آلمان از آمادگی روسیه برای گفتگو استقبال می‌کند.

وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد که کشورش در تلاش است تا روند سیاسی حل بحران سوریه را از نو آغاز کند. به گفته ماس اغلب کسانی که در جنگ داخلی سوریه دخیل هستند، اکنون واقف‌اند که این بحران دیگر به این شکل نمی‌تواند ادامه پیدا کند. وزیر امور خارجه آلمان همچنین گفت که سازمان ملل نتوانسته است نقش تعیین‌کننده‌ای در حل بحران سوریه ایفا کند، زیرا روسیه قطعنامه‌های مربوط به بحران سوریه در شورای امنیت سازمان ملل را رد کرده است.

به گفته ماس آلمان اکنون در جستجوی راه حل جدیدی در جریان مذاکرات سوریه است که در آن تمامی کشورهایی که بازیگران اصلی بحران سوریه شمرده می‌شوند، نقش داشته باشند.

فرانسه هم در جستجوی راه حل جدید است

از سوی دیگر امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، نیز از یک راه حل سیاسی پایدار در جنگ داخلی سوریه سخن گفت. به گفته مکرون برای یافتن یک راه حل سیاسی در بحران سوریه لازم است با ایران و روسیه وارد مذاکره شد.

رئیس جمهوری فرانسه ضمن دفاع از حملات آمریکا، بریتانیا و کشورش علیه تاسیسات سلاح‌های شیمیایی رژیم بشار اسد این حملات را اقدامی قانونی و مشروع دانست. مکرون گفت که در این حملات تاسیسات سلاح‌های شیمیایی سوریه تخریب شده‌اند.


لینک مطلب

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما و دیگران در میان بگذارید (حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر):

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما و دیگران در میان بگذارید (حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر):
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید