رابى ویلیامز خواننده مراسم گشایش جام جهانى ۲۰۱۸

رابى ویلیامز خواننده معروف بریتانیایى و از فوتبال‌دوستان سرشناس این کشور در مراسم افتتاح بازی‌هاى جام جهانى فوتبال ٢٠١٨ در استادیوم لوژنیکى مسکو آواز خواهد خواند. آیدا گاریفولینا  سوپرانوى مشهور اپراى بالشوى مسکو نیز به عنوان خواننده زن این مراسم انتخاب شده است.

رابی ویلیامز؛ منچستر ۱۰ ژوئن ۲۰۱۸

رابى ویلیامز که در ناحیه ناتینگ هیل لندن زندگى مى‌کند، سال‌هاست با یک تیم محلى فوتبال بازى مى‌کند. او گفته: از اینکه قرار است در برنامه آغازین جام جهانى بخوانم بسیار هیجان‌زده هستم و باید اعتراف کنم با آنکه سال‌ها تجربه اجراى برنامه در کنسرت‌هاى بزرگ و جشن‌هاى گوناگون را دارم اما خواندن در مراسم افتتاح جام جهانى در حضور هشتاد هزار نفر و میلیون‌ها بیننده از طریق تلویزیون‌هاى سراسر جهان از رویاهاى کودکى و نوجوانى من است.

انتخاب رابى ویلیامز براى اجراى برنامه در مراسم گشایش جام جهانى با انتقاد عده اى روبرو شده چون وى در سال ٢٠١۶ در آهنگى به نام «میهمانى به سبک روسى» از الیگارشى روسیه انتقاد کرده و گفته این گروه با شهرت و قدرت خود مى‌توانند ثروت ملت خود را غارت کنند.

هنرمند مشهور دیگرى که در برنامه افتتاحیه جام جهانى حضور دارد آیدا گاریفولینا خواننده و بازیگر اپراى روسیه و از ستارگان تاتر بالشوى مسکو است که از کارهاى جالب او اجراى اپراى    «عروسی  فیگارو» اثر موتزارت آهنگساز بزرگ اتریشى در اپراى سن پترزبورگ و همچنین اپراى «جنگ و صلح» بر اساس کتاب لئو تولستوى نویسنده نامدار روسیه است.

لینک مطلب

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما و دیگران در میان بگذارید (حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر):

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما و دیگران در میان بگذارید (حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر):
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید