شب رویایی کروات‌ها با شکست انگلیس: بی‎ادعا تا فینال جام جهانی

تیم ملی کرواسی در شبی رویایی با شکست انگلیس به فینال جام جهانی روسیه رسید تا برای رسیدن به جام طلایی در دیدار نهایی با فرانسه دیدار ‎کند.

 

گل اول این دیدار را کیرن تریپر در دقیقه ۵ برای انگلیس به ثمر رساند و بازیکنان این تیم تقریبا بیشتر دقایق بازی در نیمه اول را با پاس‎های عرضی در کنترل خود داشتند و با همین نتیجه به رختکن رفتند.

در نیمه دوم بازیکنان کرواسی با انگیزه جبران گل وارد زمین شدند و بعد از ۱۰ دقیقه بازی را در اختیار گرفتند و چند موقعیت گل ساختند تا اینکه در دقیقه ۶۸ بازی سانتر دقیق ورسالیکو با ضربه دقیق پریشیچ در درحالی که تعادل نداشت به گوشه دروازه انگلیس رفت و بازی به تساوی کشیده شد.

این گل روحیه بازیکنان کرواسی را خیلی بالا برد و آنها توپ و میدان را در اختیار گرفتند و بارها فرصت گلزنی یافتند ولی جوردن پیکفورد دروازه‎بان خوب انگلیس هر موقعیتی را از حریف می‌گرفت.

بازی در ۹۰ دقیقه با همین نتیجه تمام شد و کار به دو ۱۵ دقیقه‎ی اضافی کشید. در دقیقه ۱۰۹ بازی در حالی که کرواسی سرتا پا حمله بود ضربه سر پریشیچ روی غفلت مدافعان انگلستان، به مانژوکیچ رسید و این بازیکن با ضربه دقیق پای چپ توپ را محکم درون دروازه انگلیس قرار داد تا کرواسی بازی یک بر صفر باخته را با برتری ۲ بر یک عوض کند و برای اولین بار در تاریخ فوتبال این کشور راهی فینال جام جهانی شود و شگفتی‎ساز جام جهانی لقب بگیرد.

 

لینک مطلب

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما و دیگران در میان بگذارید (حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر):

دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما و دیگران در میان بگذارید (حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر):
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید